Dashuria ime (Ljubavi)

Albanisch Übersetzung

Dashuria ime

Versionen : #1#2
Dashuria ime, ne zemren time
ka nje vend ku une s'shkoj kurre
aty fle ti, Dashuria ime...
Sa kohe do te me duhet sa kohe qe te te harroj
nderkohe qe kam nevoje per ty?
 
Muajte Prill kaluan nxitimthi si trenat neper stacione
cdo gje dukej se kishte mbaruar
Ka kaq shume vende ku ne kurre s'kemi qene
po qe dikush tjeter te ka cuar t'i vizitosh...
 
Dashuria ime, ne deshem te benim shume gjera bashke
vetem kete gje ne nuk do ta kishim dashur
kjo s'duhej te kish ndodhur kurre
qe une te te humbisja ty
dhe ti te me humbisje mua
 
Dashuria ime, nese tek ti do te kete qene dikush tjeter,
do ta kisha kuptuar,sepse akoma te ndjej
sepse ti je imja Dashuria ime,
ne zemren time ka nje vend
ne te cilin kurre nuk shkoj...
ti fle aty...
 
Von Gast am Mo, 28/02/2011 - 08:41 eingetragen
2 Mal gedankt
Nutzervor
Translator444 Jahre 49 Wochen
Gäste haben sich 1 Mal bedankt
Serbisch

Ljubavi

Željko Joksimović: Top 6
NutzerVeröffentlicht vor
Translator444 Jahre 48 Wochen
5
ekssyy5 Jahre 31 Wochen
5
Lejla_20115 Jahre 47 Wochen
5
Kommentare