Lekure e shtrenguar (Tesna koza)

Serbisch

Tesna koza

Od milion pogleda ka meni
tvoj me pogled slomio za tren
takvoga sam zelala od uvek
dolazis ko porucen

Sve na ovom svetu ima cenu
kazi svoju htela bi da znam
sta je cudno ako zena kupi
sta joj se dopada

Poljubi me opusti me
zavedi me odvedi bilo gde

Kraj tebe gubim tlo
zaboravim gde sam,
s tobom mi je i koza tesna
lutka sam od krvi i mesa
voli me andjele moj

Pogledaj te ljude oko sebe
vidi sta ti govore svi
sto stojim pripijena uz tebe
i Sta jos cekas ti

Sve na ovom svetu ima cenu
kazi svoju htela bi da znam
sta je cudno ako zena kupi
sta joj se dopada

Poljubi me opusti me
zavedi me odvedi bilo gde

Kraj tebe gubim tlo
zaboravim gde sam,
s tobom mi je i koza tesna
lutka sam od krvi i mesa
voli me andjele moj

Von gv84 am Di, 23/12/2008 - 15:10 eingetragen
Align paragraphs
Albanisch Übersetzung

Lekure e shtrenguar

Prej 1milion shikimeve drejt meje
Shikimi yt me theu ne sekond
Cdoher kam deshiruar nje person te tille
Ke ardhur si me porosi

Te gjitha gjerat ne kete bote kane cmim
Tregoje tende,deshiroj ta dij
C`eshte e cuditshme nese nje femer paguan
Per at qe deshiron

Puthme, relaksom
Me joshe,me shpie ku te duash

Ngat teje humbas territor
E harroj se ku gjindem,
Me ty edhe lekura ime shtrengohet
Jam nje kukull e perbere nga mishi dhe gjaku
Dashurom engjulli im

Shikoji njerezit perreth teje
Shiko se cpo flasin te gjith
Sepse un ndodhem prane teje
Cka je ende duke pritur

Te gjitha gjerat ne kete bote kane cmim
Tregoje tende,deshiroj ta dij
C`eshte e cuditshme nese nje femer paguan
Per at qe deshiron

Puthme, relaksom
Me joshe,me shpie ku te duash

Ngat teje humbas territor
E harroj se ku gjindem,
Me ty lekura ime shtrengohet
Jam nje kukull e perbere nga mishi dhe gjaku
Dashurom engjulli im

Von dj_arber am So, 08/01/2012 - 20:30 eingetragen
Kommentare