Keshtu eshte dashuria [ Etsi Einai o Erotas (Έτσι είναι ο έρωτας) ]

Albanian translation

Keshtu eshte dashuria

Versions: #1#2
Kur dashuria kthehet ne nje zakon
eshte koha qe ndarja e paftuar te mberrije
dhe eshte me mire te thuhet e verteta
sesa te kerkohet gjithe kohen per nje genjeshter.
 
Ti mbase pyet pse jam duke te t'i thene te gjitha keto gjera
por dicka ka ndryshuar prej kohesh
une e sforcoj veten qe te te perqafoj
por s'mund te te prek ashtu si dikur...
 
Keshtu eshte dashuria, zemra ime
vjen e shkon ashtu si nje zog...
dikur une e desha shume
por tani une preferoj vetmine
 
Keshtu eshte dashuria, zemra ime
Pasioni,per aq sa zgjati,
ishte shume i forte dhe i vertete
por tani s'eshte me dhe eshte gabim
te vazhdoj te them: Une te dua...
 
Submitted by Translator44 on Sat, 17/03/2012 - 02:06
thanked 3 times
Guests thanked 3 times
Greek

Etsi Einai o Erotas (Έτσι είναι ο έρωτας)

Όταν ο έρωτας γίνει συνήθεια,
τότε απρόσκλητος θα'ρθει ο χωρισμός,
κι είναι καλύτερα να πεις αλήθεια,
παρά να ψάχνεις ένα ψέμα συνεχώς.
 
Γιατί στα λέω αυτά θ'αναρωτιέσαι,
είναι που κάτι έχει αλλάξει από καιρό,
κάνω προσπάθειες να σ'αγκαλιάσω,
 

More

More translations of "Etsi Einai o Erotas (Έτσι είναι ο έρωτας)"
Greek → Albanian - Translator44
Comments