Artist: Željko Joksimović
Album: Singl (2010)


translated by

Dođi sutra

Zašto mi veruješ, u meni teče vino,
slatke reči to je vina glas.
Što vidiš u oku mom'
drugi rekli su ti već,
a ti si došla i pogazila reć.

Zašto mi veruješ,
k'o da sve o meni znaš.
Nisi mala, usne varaju
i prevare srce da im daš,
a posle kasno je.

Ref.
Dođi sutra kad vino protekne,
dođi sutra kad krenu istine.
Možda sam drugi čovek kad jutro osvane
i nisam čovek za tebe.

Dođi sutra noćas pamet kraća je,
dođi sutra kad glave ohlade.
Jer možda drugi neko od mene bolji je
i nisam čovek za tebe.

Zašto mi veruješ
kad noćas sve je lako,
lako vino kaže volim te.
Ti reči te ne zaslužuješ
i zato molim te..

Ref.

Eja neser

Pse me beson? Ne mua (brenda meje) vera po rrjedh
fjale te embla...ajo eshte vera qe flet
ate cka po sheh ne syte e mi...
te tjere ta kane thene(tashme) me pare
e ti erdhe e u plandose mbi fjale
(u hutove nga fjalet)

Pse me beson ?
a thua se di cdo gje per mua
ti s'je e vogel, buzet genjejne
dhe genjejne qe tu japesh atyre zemren tende
e me pas do jete vone

Eja neser kur efekti i veres te kete mbaruar
eja neser kur e verteta te filloje
mbase jam nje tjeter njeri kur mengjesi te gdhije
dhe une
s'jam burri (njeriu) i duhur per ty

Eja neser, sonte mendja s'eshte e kthjellet
eja neser kur mendimet te jene ftohur
sepse mbase dikush tjeter eshte me i mire se une
dhe une nuk jam njeriu i duhur per ty

Pse me beson ?
Kur kete nate cdo gje eshte e kollajshme
E vera e lehte thote :Te dua!
Ate fjale qe ti s'e meriton

Ndaj te lutem:

Eja neser kur efekti i veres te kete mbaruar
eja neser kur e verteta te filloje
mbase jam nje tjeter njeri kur mengjesi te gdhije
dhe une
s'jam burri (njeriu) i duhur per ty

Eja neser, sonte mendja s'eshte e kthjellet
eja neser kur mendimet te jene ftohur
sepse mbase dikush tjeter eshte me i mire se une
dhe une nuk jam njeriu i duhur per ty