Do te shkrep nje foto (Ti scatterò una foto)

Albanian translation

Do te shkrep nje foto

Do te kujtoj edhe pse ti nuk do duash
Do te martohem me ty edhe pse kurre nuk ta kam thene
Sa dhemb te te kerkoj , dhe te te shoh kaq vone
Dhe ne ankthin qe te humbas do te te shkrep nje foto
Do te te shkrep nje foto ...
 
Do te kujtoj edhe pse ti nuk do duash
Do te te therras edhe pse e di qe nuk do pergjigjesh
Sa me ben te qesh tani kur te mendoj si nje loje
E duke kuptuar qe te kam humbur
Do te te shkrep nje foto ...
 
Pse vogelushe do te ikesh nga duart e mija
Dhe ditet e para larg do jene vite
 
E do me harrosh
Kur bjen shi profilet e shtepite te kujtojne ty
Dhe do jete bukur
Sepse gezimi dhe dhimbja kane te njejten shije me ty
Une do doja vetem qe nata shpejte te ikte
Dhe gjithçka qe ke nga une papritur te mos u kthente
Dhe dua dashurin dhe gjithe vemendjet qe ti di ti japesh
Dhe dua indiference nese ndonjehere do duash te me lendosh
 
Dhe ja ngul syte shikimit te nje kalimtareje
Por duke te pasur edhe ketu do ju ndjeja te larget
Cfare mund te thote te ndihesh i vogel
Kur ti je endrra me e madhe dhe makthi me i madh
 
Jemi femijet e boteve te ndryshme te nje memorie
Qe fshin dhe terheq , huton historin e njejte
 
E do me harrosh
Kur bjen shi profilet e shtepite te kujtojne ty
Dhe do jete bukur
Sepse gezimi dhe dhimbja kane te njejten shije me ty
Une do doja vetem qe nata shpejte te ikte
Dhe gjithçka qe ke nga une papritur te mos u kthente
Dhe dua dashurin dhe gjithe vemendjet qe ti di ti japesh
Dhe dua indiference nese ndonjehere do duash te me lendosh
 
Tani nuk mjafton me kujtimi
Tani dua kthimin tend
 
Dhe do jete bukur
Sepse gezimi dhe dhimbja kane te njejten shije me ty
Te njejten shije me ty
Une do doja vetem qe nata shpejte te ikte
Dhe gjithçka qe ke nga une papritur te mos u kthente
Dhe dua dashurin dhe gjithe vemendjet qe ti di ti japesh
Dhe dua indiference nese ndonjehere do duash te me lendosh
Dhe dua indiference nese ndonjehere do duash te me lendosh
 
Submitted by SaraCa on Sun, 26/08/2012 - 15:24
Added in reply to request by olti2012
Italian

Ti scatterò una foto

videoem: 
Comments