Michelle

Serbio

Michelle

 

Cekao sam draga
Ovu noc sve ove godine
Cuvao sam reci
Samo da ti kazem ne
Ti potrosila si sve
Dobre prilike
Sad se vracas meni
Zato bolje kreni
Jer ja sam potrosen
Racun ugasen
I tu staru tebe ne zasluzujem

Michelle nisi vise lepa kao pre
Moj te pogled ne prepoznaje
Ne zovi suze upomoc
Mozes ti to bolje Michelle
Kad ni za 10 dugih godina
Da zavolis me nisi uspela
Neces ni za ovu ludu noc

Znam ti pravu stranu
Svaku tvoju manu dobro znam
Za te price tvoje
Pretesan je ovaj mali stan
Ma obuci kaput svoj
Reci samo broj
Ulicu jos pamtim
Bolje da te vratim
Jer i on ce cekati
Neces priznati
njemu ne smes reci
Sve ces poreci

Michelle nisi vise lepa kao pre
Moj te pogled ne prepoznaje
Ne zovi suze upomoc
Mozes ti to bolje Michelle
Kad ni za 10 dugih godina
Da zavolis me nisi uspela
Neces ni za ovu ludu noc

Za tebe disem jos Michelle, moja Michelle

Publicado por rany el Mar, 23/12/2008 - 15:15
Editado por última vez por Natoska el Lun, 25/05/2015 - 19:42
See video
 Intentar alinear
Albanés

Michelle

Versiones: #1#2

Prita per ty e dashur
Kete nate..., gjithe keta vjet
I ruajta (mbajta) fjalet
vec per te te thene ty : Jo.
Ti i harxhove te gjitha mundesite e tua
Tani ti vjen prape tek une
Ndaj, me mire vazhdo ne rrugen tende
Sepse une jam histori e mbaruar,
llogari e mbyllur
Dhe "te vjetren" ty (sic ke qene dikur) nuk e meritoj.

Mishel, ti nuk je me e bukur si dikur
Syte e mi s'te njohin me
Mos thirr lotet per ndihme
Ti mund te besh shume me mire se kaq
E meqense ne keto 10 vjet te gjata ti s'munde te biesh ne dashuri me mua
As ne kete nate te cmendur...s'ke per te rene...

Une e di si je ne te vertete
cdo te mete tenden e njoh
Dhe per ato historite e tua te medha
Ky vend s'eshte i madh sa duhet...
Mire atehere, vishe pallton
Me thuaj vec numrin (e shtepise)
Se rrugen ende e kujtoj
Me mire te te kthej atje
Sepse dhe ai do jete duke te te pritur
S'ke per te pranuar asgje
Atij mos i trego
Mohoji te gjitha

Mishel, ti nuk je me e bukur si dikur
Syte e mi s'te njohin me
Mos thirr lotet per ndihme...
Ti mund te besh shume me mire se kaq
E meqense ne keto 10 vjet te gjata ti s'munde te biesh ne dashuri me mua
As ne kete nate te cmendur...s'ke per te rene..

Une ende marr fryme per ty Michelle, e imja Michelle...

<3 Z.J. <3

Publicado por Translator44 el Sáb, 17/03/2012 - 01:34
3 agradecimientos
3 agradecimientos de invitados
Željko Joksimović: Top 6
Comentarios