Keshtu eshte dashuria [ Etsi Einai o Erotas (Έτσι είναι ο έρωτας) ]

traduction en albanais

Keshtu eshte dashuria

Versions : #1#2
Kur dashuria kthehet ne nje zakon
eshte koha qe ndarja e paftuar te mberrije
dhe eshte me mire te thuhet e verteta
sesa te kerkohet gjithe kohen per nje genjeshter.
 
Ti mbase pyet pse jam duke te t'i thene te gjitha keto gjera
por dicka ka ndryshuar prej kohesh
une e sforcoj veten qe te te perqafoj
por s'mund te te prek ashtu si dikur...
 
Keshtu eshte dashuria, zemra ime
vjen e shkon ashtu si nje zog...
dikur une e desha shume
por tani une preferoj vetmine
 
Keshtu eshte dashuria, zemra ime
Pasioni,per aq sa zgjati,
ishte shume i forte dhe i vertete
por tani s'eshte me dhe eshte gabim
te vazhdoj te them: Une te dua...
 
Publié par Translator44 le Sam, 17/03/2012 - 02:06
3 remerciements
Des invités ont donné 3 remerciements
grec

Etsi Einai o Erotas (Έτσι είναι ο έρωτας)

Όταν ο έρωτας γίνει συνήθεια,
τότε απρόσκλητος θα'ρθει ο χωρισμός,
κι είναι καλύτερα να πεις αλήθεια,
παρά να ψάχνεις ένα ψέμα συνεχώς.
 

Plus

Plus de traductions de « Etsi Einai o Erotas (Έτσι είναι ο έρωτας) »
grec → albanais - Translator44
Commentaires