Ti po harron

serbe

Zaboravljaš

 

Noćas bez glasa, ti na mojim vratima,
na licu ti kiša, znam da lije satima.
I neka lije, bar suze krije,
jer ne bih hteo takvu da te zateknem.
I trazim reči, bar to nek spreči,
da mi tišina vrati dane protekle.

Miriše ti kosa, još taj miris osećam,
ne, ne možeš uči, ja ne živim više sam.
Dal' on te voli, znaj još me boli,
poslednji zagrljaj kada si otišla.

Ref:
Zaboravljaš šta smo jedno davno rekli,
kad ostavljaš, ostavljaš sve što smo stekli.
Sačuvaj bar onaj ponos u tvom glasu,
koji sam voleo.

Zaboravljaš u šta sam te nekad kleo,
kad ostavljaš, ostavljaj za život ceo.
Sačuvaj bar onaj ponos u tvom glasu,
koji sam voleo.

Miriše ti kosa, još taj miris osećam,
ne, ne možeš uči, ja ne živim više sam.
Dal' on te voli, znaj još me boli,
poslednji zagrljaj kada si otišla.

Ref:

Publié par mateja2588 le Mar, 23/12/2008 - 15:16
Modifié pour la dernière fois par san79 le Dim, 02/08/2015 - 13:03
Voir la vidéo
Essayer d’aligner
traduction en albanais

Ti po harron

Versions : #1#2

Sot, e heshtur ti, ne pragun e portes time qendron
shiu mbi fytyren tende...e di, ka ore qe bie shume shi
dhe duhet te bjere,te pakten keshtu fsheh lotet
sepse nuk dua te te shoh ty te trishtuar
po kekoj fjale...duke shpresuar te thyej
qetesine qe na kthen pas ne ditet e shkuara.

Floket e tua kane arome te mire
akoma mund ta ndiej,
Jo!Ti s'mund te hysh brenda. s'jetoj me vetem
Po ai te do ty? Ende dhemb
perqafimi i fundit qe me dhe kur u largove...

(REF)
Ti po harron c'i thame njeri tjetrit dikur
"Kur largohesh le pas cdo gje"
Te lutem ruaje krenarine qe ke patur ne zerin tend
e qe e doja aq shume.

Ti po harron fjale qe u betove se s'kishe per t'i harruar kurre:
"Kur le dicka, lere pergjithmone"
Te lutem ruaje krenarine qe ke patur ne zerin tend
e qe e doja aq shume..

Publié par Translator44 le Sam, 17/03/2012 - 01:42
3 remerciements
Des invités ont donné 3 remerciements
5
Note : Aucun(e) Moyenne : 5 (1 note)
Željko Joksimović: Top 6
UtilisateurPosté il y a...
timivan1 année 41 semaines
5
Commentaires
timivan     novembre 12th, 2013
5

it's great but some mistakes Smile

Commonwealth     novembre 12th, 2013

If those were actually pointed out, that'd be fantastic. Please do add corrections if you find mistakes in a certain translation - this would be more helpful to the author than the rating alone.