Jo se di tekst

Albanski

Jo se di

Dashuria nen emrin tend
ne zemren time nje mur ghend
historit qe nga pas len gjurme
akoma pa filluar shume shpejt marrin fund
Se une do ta doja nje jete me ty
diten e marteses te me shoqeroje ti
sa e enderroja, endrroja cdo nate,
ti me bere t'ndimhem vajza mл me fat.

Dhe kur stuhit filluan, gjithecka gjeten, shkaterruan
e pambrojtur ishte kjo dashuri
nje dashuri qe kurre s'jetuam une e ti
Pas cdo stuhie prap dielli do t'shkelqej
por dita neser pa ty do me gjej
jo se kuptoj, une se kuptoj
jetes t'ime nga t'ja filloj

Ref: Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumire, lamtumire
Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumire, lamtumire

Dashuria nen emrin tend
ne zemren time nje mur ghend
historit qe nga pas len gjurme
akoma pa filluar shume shpejt marrin fund
Se une do te jepja gjitecka per ty
ndryshe do veproja, nese do doje ti
Sa shume lote, sa shume gabime
Kerkoj edhe nje mundesi, zemra ime

Ka nje fund, po ka dhe rikthim
disa gjera thjesht s'kan shpjegim
E kuptoj se mbaroj per ty
veshtire t'pranoj se kurre s'do jemi ne te dy

Pas cdo stuhie prap dielli do t'shkelqej
por dita neser pa ty do me gjej
jo se kuptoj, une se kuptoj
jetes t'ime nga t'ja filloj

Ref: Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumire, lamtumire
Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumire, lamtumire

Postavljeno od Gost u Sub, 19/05/2012 - 23:19

 

Komentari