Dashuria e vjeter dhemb (Boli stara ljubav)

Szerb

Boli stara ljubav

Boli stara ljubav,kada se u mraku,
pored njega budim,kao da sam sama.
Boli,boli to, pa mu kazem - idi,
da na miru zalim i sanjam o nama!
 
Dva susreta za dve godine,
dovoljna su da unistis mi sve
moju vezu s njim.
Svaki pokusaj,da te ne volim, da kazem - on je taj.
Stezu me , te ruke njegove,
a nisu one,ono sto, voli me.
 
Boli stara ljubav,kada se u mraku,
pored njega budim,kao da sam sama.
Boli,boli to, pa mu kazem - idi,
da na miru zalim i sanjam o nama!
 
Ljubav bih ja,to nema veze s njim.
U svakom dodiru,tebe osetim.
Znam da sam led i znam da sam stvar
u ovoj postelji, pogresan je par.
Stezu me te ruke njegove,
a nisu one,ono sto, voli me.
 
Boli stara ljubav,kada se u mraku,
pored njega budim,kao da sam sama.
Boli,boli to, pa mu kazem - idi,
da na miru zalim i sanjam o nama
 
Kűldve: gv84 Kedd, 23/12/2008 - 15:10
Align paragraphs
Albán translation

Dashuria e vjeter dhemb

Dashuria e vjeter dhemb,kur je ne erresire,
zgjohem afer tij,por sikur te jem e vetme.
dhemb,kjo dhemb,dhe i them - Largohu,
qe te mund te vajtoj ne heshtje,dhe te enderoj per ne!
 
Dy takime ne dy vjet,
jane te bollshme per ty qe ti shkaterrojsh te gjitha per mua
lidhja ime me te.
qdo perpjekje,qe mos te dashuroj,dhe te them - ai eshte i duhuri.
Duart e tij me shtrejngojn,
por nuk jan ata qe me dashurojne.
 
Dashuria e vjeter dhemb,kur je ne erresire,
zgjohem afer tij,por sikur te jem e vetme.
dhemb,kjo dhemb,dhe i them - Largohu,
qe te mund te vajtoj ne heshtje,dhe te enderoj per ne!
 
Dua te dashuroj,por qe ska te beje me ate.
ne cdo prekje,ate e ndjej.
e di qe jam e akullt,dhe e di qe jam nje gje (mjet)
por cifti i gabuar eshte ne kete krevat.
duart e tij me shtrejngojn,
por nuk jan ata qe me dashurojne.
 
Dashuria e vjeter dhemb,kur je ne erresire,
zgjohem afer tij,por sikur te jem e vetme.
dhemb,kjo dhemb,dhe i them - Largohu,
qe te mund te vajtoj ne heshtje,dhe te enderoj per ne!
 
Kűldve: dj_arber Csütörtök, 17/11/2011 - 20:59
thanked 1 time
Guests thanked 1 time
Hozzászólások