Kurriz me kurriz (Perbri)

Szerb

Ledja o ledja

 

Ti me poznajes najbolje
ovo ne ide na bolje
i vec dugo tvoj dodir sluti na kraj
da li imas taj osecaj

Nocas veceru spremicu
i tvoj pogled izdrzacu
i dok ugasim svetlo kao dlanom o dlan
bice sve jasno kao dan

Ref.
Dodir ledja o ledja ruka led, ledena
da li znas kako vredja prazna postelja
i kad mislis da spavam ti se iskrades van
Boze, samom sam sebi suvisan
I zaboli me najjace
kad znam da u drugoj sobi places

Dugo nista ne govoris
samo dlanove preklopis
i ta suza u oku nije zbog nas
kazes tek da ti cujem glas

Ref.

Onda krenem za tobom ja
al' stanem na prag
jer u drugoj se sobi
zavrsava tvoj trag
Cujem jecaj i znam da je kraj
ti me poznajes najbolje

Ref.

Ti me poznajes najbolje

Kűldve: Zvezda Kedd, 23/12/2008 - 15:15
Last edited by Natoska on Hétfő, 27/01/2014 - 07:47
Videó megtekintése
Try to align
Albán

Kurriz me kurriz (Perbri)

Versions: #1#2

Ti me kupton me mire se kushdo
Kjo gje s'po shkon mire ( e shqiperuar: gjerat s'jane mire mes nesh)
dhe nga prekja jote une po e ndjej fundin
s'e di nese dhe ti e ndjen...

Sonte do te pergatis darken
dhe do te duroj shikimin tend
dhe ndersa do te fikim dritat
cdo gje do te jete e qarte si ne pellembe te dores
do te jete e qarte si drita e dites

[Ref]
Ne po prekemi kurriz me kurriz (perbri)
dora eshte e ftohte si akull
A e di sa "lendon" krevati bosh?
dhe kur ti mendon se une kam fjetur, fshehtas del jashte
O Zot! Ketu jam i vetem e i padobishem
e lendohem me shume kur e di qe ti je duke qare ne dhomen tjeter.

Ti s'thua asgje per nje kohe te gjate
vec pellmebet e duarve ke mbledhur bashke
- "Ky lot ne sy nuk eshte per ne", - me thua,
vetem qe te te degjoj zerin.

[Ref]
Ne po prekemi kurriz me kurriz (perbri)
dora eshte e ftohte si akull
A e di sa "lendon" krevati bosh?
Dhe kur ti mendon se une kam fjetur, fshehtas del jashte
O Zot! Ketu jam i vetem e i padobishem
e lendohem me shume kur e di qe ti je duke qare ne dhomen tjeter.

Me pas vij pas teje
por ndaloj ne prag te deres
sepse ne te tjera dhoma mbarojne gjurmet e tua
une degjoj eren dhe e di qe eshte fundi

ti me njeh (me kupton) me mire se kushdo.

[Ref]
Ne po prekemi kurriz me kurriz (perbri)
dora eshte e ftohte si akull
A e di sa "lendon" krevati bosh?
dhe kur ti mendon se une kam fjetur, fshehtas del jashte
O Zot! Ketu jam i vetem e i padobishem
e lendohem me shume kur e di qe ti je duke qare ne dhomen tjeter

O Zot! Ketu jam i vetem e i padobishem
e lendohem me shume kur e di qe ti je duke qare ne dhomen tjeter.

ti me njeh (me kupton) me mire se kushdo...

Kűldve: Translator44 Szombat, 17/03/2012 - 01:31
thanked 3 times
Guests thanked 3 times
Popular Željko Joksimović lyrics
Hozzászólások