Michelle

Szerb

Michelle

 

Čekao sam draga,
ovu noć sve ove godine.
Čuvao sam reći,
samo da ti kažem ne.
Ti potrošila si sve
dobre prilike,
sad se vraćaš meni
zato bolje kreni..
Jer ja sam potrošen,
račun ugašen
i tu staru tebe ne zaslužujem.

Michelle nisi više lepa kao pre,
moj te pogled ne prepoznaje,
ne zovi suze upomoć..
Možeš ti to bolje Michelle,
kad ni za 10 dugih godina,
da zavoliš me nisi uspela..
Nećeš ni za ovu ludu noć.

Znam ti pravu stranu,
svaku tvoju manu dobro znam.
Za te priče tvoje
pretesan je ovaj mali stan.
Ma obuci kaput svoj,
reci samo broj,
ulicu još pamtim.
Bolje da te vratim,
jer i on će čekati..
Nećeš priznati,
njemu ne smeš reči..
Sve ćeš poreći.

Michelle nisi više lepa kao pre,
moj te pogled ne prepoznaje,
ne zovi suze upomoć..
Možeš ti to bolje Michelle,
kad ni za 10 dugih godina,
da zavoliš me nisi uspela..
Nećeš ni za ovu ludu noć.

Za tebe dišem još Michelle, moja Michelle.

Kűldve: rany Kedd, 23/12/2008 - 15:15
Last edited by san79 on Vasárnap, 02/08/2015 - 12:40
Videó megtekintése
Try to align
Albán translation

Michelle

Versions: #1#2

Prita per ty e dashur
Kete nate..., gjithe keta vjet
I ruajta (mbajta) fjalet
vec per te te thene ty : Jo.
Ti i harxhove te gjitha mundesite e tua
Tani ti vjen prape tek une
Ndaj, me mire vazhdo ne rrugen tende
Sepse une jam histori e mbaruar,
llogari e mbyllur
Dhe "te vjetren" ty (sic ke qene dikur) nuk e meritoj.

Mishel, ti nuk je me e bukur si dikur
Syte e mi s'te njohin me
Mos thirr lotet per ndihme
Ti mund te besh shume me mire se kaq
E meqense ne keto 10 vjet te gjata ti s'munde te biesh ne dashuri me mua
As ne kete nate te cmendur...s'ke per te rene...

Une e di si je ne te vertete
cdo te mete tenden e njoh
Dhe per ato historite e tua te medha
Ky vend s'eshte i madh sa duhet...
Mire atehere, vishe pallton
Me thuaj vec numrin (e shtepise)
Se rrugen ende e kujtoj
Me mire te te kthej atje
Sepse dhe ai do jete duke te te pritur
S'ke per te pranuar asgje
Atij mos i trego
Mohoji te gjitha

Mishel, ti nuk je me e bukur si dikur
Syte e mi s'te njohin me
Mos thirr lotet per ndihme...
Ti mund te besh shume me mire se kaq
E meqense ne keto 10 vjet te gjata ti s'munde te biesh ne dashuri me mua
As ne kete nate te cmendur...s'ke per te rene..

Une ende marr fryme per ty Michelle, e imja Michelle...

<3 Z.J. <3

Kűldve: Translator44 Szombat, 17/03/2012 - 01:34
thanked 3 times
Guests thanked 3 times
Željko Joksimović: Top 6
Hozzászólások