Un saluto (1 Selam)

traduzione in Italiano

Un saluto

Portiamo un saluto dall'albania di qua e di la,
Che lo capisca tutto il mondo come si distrugge "otr"
Perchè mi ascolti se dici che non mi vuoi
Ah lo sai molto bene che da me impari.
 
Sono un po' diverso da tutti gli altri,
Il più cercato, loro sanno il mio valore,
Vivo tutti i giorni come se fosse l'ultimo,
della mia vita
 
Postato da marsel.preci.5 Sab, 26/10/2013 - 11:31
ringraziato 15 volte
UtenteTempo fa
Sary Be33 settimane 5 giorni
Gli ospiti hanno ringraziato 14 volte
Albanese

1 Selam

E cojna, 1 selam nga shqipnia an e mban
Qe ta marri vesh krejt bota sesi bohet hallakam, "otr"
Pse po mgjon kur po thu qe nuk um don,
Apo ti e din shum Mir se prej Meje ti mson, "otr"
 
Jom pak me ndryshe se kta te tjeret,
Ma I kerkumi kta ma din vleren,
Jetoj cdo dit sikur tjet dita e fundit,
E jetes tem,
 
Ska mo gili mili Kush o ma I miri e dini,
Se kur noizy mrena hini ju metet krejt si caplini,
Jeni krejt karikatura krejt cartana Tom and Jerry,
Ndersa une vi prej rruge domethon un vi prej ferri,
 
Ndersa ti je 1 artist mbaje rrolin ton,
Lyhu me buzkuqa dil television,
Mos u shit gangsta se Ty nuk tshkon,
Ti je rrit me non e bab ndersa un jam rrit nllom,
 
Tash po ndroni stilin doni me u Bo si noizy,
Por une nuk e zgjodha mu ket rrug ma fali zoti,
Kurr nuk boj gjasme as nuk lypi shkaqe,
Une jam kanabis ndersa ti je manushaqe,
 
une tboj Dom ndersa ti je si melaqe,
Ti po don mu shty me njerz qe sfalin gjaqe,
Pse boni vet vrasje ju jeni kolopuca,
Lil pussys ju zdini ca asht rruga,
 
REF:
E cojna, 1 selam nga shqipnia an e mban
Qe ta marri vesh krejt bota sesi bohet hallakam, "otr"
Pse po mgjon kur po thu qe nuk um don,
Apo ti e din shum Mir se prej Meje ti mson, "otr"
 
Jom pak me ndryshe se kta te tjeret,
Ma I kerkumi kta ma din vleren,
Jetoj cdo dit sikur tjet dita e fundit,
E jetes tem,
 
Do ma kan inatin se Foli vec rrealitetin,
But I'm sorry smuj me ndru sepse kshu mka Bo gurbeti,
Jom besnik nshoqni jom loyal to the family,
Ngjak kuq e zi dhe ma tfortit on the side of me,
 
Luj me pesha trona me djem qe nuk Bo mo nona,
Nese njoni lyp problem at'her hajdi nga kjo zona,
Jeni krejt mirseardhem majni mend daten,
At dit qe do vini kena me jua thy kafken,
 
E cojna - 1 selam prej shqipnie an e mban,
se nuk bohet fjal per lojna kur permenet otr, "OTR"
ktu bohet fjal per gzhoja dhe sa grushta hunve ha,
Mos mendo se jom tu mbush vec rreshtat me rrima,
 
Hard hard hard hard yes We are the hardest,
Fuck what you heard coz I'm worser then hartless,
-Shit I'm timeless - call me the finest,
I drop it like it's hot I'm bader then the badest,
 
Ju jeni krejt fallco fallco,
Krejt e din jeni fallco fallco,
Na bojna rrep sikur nghetto nghetto,
Na jena mbreter you Dont know
 
Postato da LoryLory Dom, 27/05/2012 - 10:56
Ultima modifica CherryCrush Dom, 06/09/2015 - 19:02
Altre traduzioni di “1 Selam”
Albanese → Italiano - marsel.preci.5
Per favore aiutaci a tradurre “1 Selam”
Commenti fatti