Shkruaje emrin tim ne zemren tende (Adımı Kalbine Yaz)

Shkruaje emrin tim ne zemren tende

Asnje te re nga ti
Asnje pershendetje nuk erdh nga ti
A e ka zene vendim tim dikush tjeter?
Lulet e dashurise qe un i mbolla tek ti
A u harruan ata...u vyshken?
Qka nese fati do tna ndaje...
Ku zemrat tona behen nje...
Ose krahet (perqafimet) e tokes se huaja te mashtrojn...
Hey..ata ditet e hershme ishin ditet...
Qka kemi ngrene dhe pire nuk mund te ndahet nga ne...mbaje mend
Ditet e hershme ishin ditet...
Shiko sa shpejt i harove dhe i bere te pavlefshme
Nje her ne muaj,nje her ne vit...ose vetem nje here sepaku,patjeter thirrme
Shpenzoje nje moment te kohes tende per te menduar:a je ende i gjall apo ke vdekur?
Shkruaje emrin tim ne zemren tende...mos me haro
Shoqeria qe te buzeqesh tani afer teje...
A do te jene perkrah teje edhe neser?
Ne ditet e gezimit ata jan te mire,por kur ata largohen ne ditet e zymta...
Nuk do te lendohesh?
Ne kete rast...behu e fort...mos e humb drejtimin
Dhe vlersoji ata qe te duan me gjith zemer...
Qdoher kujtoje...

Postato da dj_arber Ven, 18/05/2012 - 13:56
Originale:
ringraziato 12 volte
Utente Tempo fa
dajana0122 anni 37 settimane
Z4P4T3R3 anni 24 settimane
Gli ospiti hanno ringraziato 10 volte
Turco

Adımı Kalbine Yaz

Video Lyrics
Vedi il video
Per favore aiutaci a tradurre "Adımı Kalbine Yaz"
Commenti