Música Vetes

Albanês

Vetes

Ditet vetem pa fjale
netet pa gjum ti fal
m' thoje zemer te kam
per ty njesoj jam

Vetem nje fjale do te them dhe te zhdukem ngadale
te jem me ty
ti e di se ne shpirt ty te mbaj

o vetem nje fjale do te them dhe do zhdukem ngadale
do ishte me mire
te me thuash nje here me fal

E shikon sa prane buzes tende jam
mos me ler te pres me gjate
puthme per te fundit nate

Submetido por Balkaneuro em Terça-feira, 02/12/2008 - 15:22
Última edição feita por CherryCrush em Domingo, 06/09/2015 - 21:53

 

Elvana Gjata: Top 6
Comentários