Jam e Semure (Je suis malade)

Tradução para Albanês

Jam e Semure

Versões: #1#2
Nuk enderroj me,
Nuk pi me duhan,
Nuk kam me nje histori
Jam e qelbur pa ty
Jam e shemtuar pa ty
Jam sin je jetime ne nje fjetore.
 
Nuk ndjej se du ate jetoj me ne jeten time
Jeta ime ndalon kur ti largohesh
Une nuk e kam me nje jete, bile dhe krevati im
Kthehet ne nje platform (stacioni)
Kur ti iken
 
Jame e semure
Plotesisht e semure
Si kur mamaja ime dilte darkave
Edhe me linte vetem me deshperimin time
 
Jam e semure, teresisht e semure
Ti vjen, asnjeri se di kur
Ti iken perseri, asnjeri se di ku
Dhe se shpejti behen dy vjet
Qe kur ty nuk te behet me vone.
 
Si pas nje guri
Si pas nje mekati
Une jam e ngjitur pas teje
Jam e lodhur, jam e rraskapitur
Duke pretenduar se jam e gezuar ne prezenc’ tyre
 
Une pi c’do nate
Por vec uiski
Per mua, kane te tera te njejten shije
Dhe te gjitha anijet mbartin flamurin tend
Nuk di me se ku te vete,
Ti je gjithekund.
 
Jam e semure
Plotesisht e semure
Gjakun tim e derdh ne trupin tend
Dhe jam sin je zog i ngordhur kur ti fle
 
Jam e semure
Teresisht e semure
Ti me ke deprivuar prej gjithe kengeve te mia
Ti mi ke shterur te tera fjalet e mija
Dhe e kam zemren teresisht te semure
Panvaresisht se kasha talent para se te kisha lekuren tende.
 
Kjo dashuri po me vret
Nese vazhdon keshtu, do te vdes me veten
Prane radios, sin je femi idiot
Duke degjuar zerin tim te kendoje
 
Jam e semure
Teresisht e semure
Si kur mamaja ime dilte darkave
Edhe me linte vetem me deshperimin time
 
Jam e semure
Kjo eshte, jam e semure
Ti me ke deprivuar prej gjithe kengeve te mia
Ti mi ke shterur te tera fjalet e mija
Dhe une e kam zemren teresisht te semure
E rrethuar nga barrikada
Degjon! Jam e semure.
 
Submetido por nadea em Terça-feira, 17/05/2011 - 15:46
Comentários do autor:

Teksti i kenges Je Suis Malade nga Lara Fabian ne Shqip.

Agradeceu 7 vezes
Convidados agradeceram 7 vezes
Francês

Je suis malade

Je ne rêve plus, je ne fume plus
Je n'ai même plus d'histoire
Je suis sale sans toi, je suis laide sans toi
Je suis comme un orphelin dans un dortoir
 
Je n'ai plus envie de vivre ma vie
Ma vie cesse quand tu pars
Je n'ai plus de vie et même mon lit
 

Mais

Idioms from "Je suis malade"
Comentários