Puthje (Öp)

Turco

Öp

Aynada bakıştığım
Bu yeni ben, ben miyim
Kendimle tanıştığım?

Dünümle bugünüm
Can ciğer kuzu sarması
Geç oldu temiz oldu
Geçmişimin karması

Yıkadı günahlarımdan
Beni masumiyeti
Cennetten gelen
Bir melekti sanki

Her şeyim tastamam
Yapmaya çalıştığım
Yazlığım kışlığım
Bir de yanına yakıştığım

Dünümle bugünüm
Can ciğer kuzu sarması
Geç oldu temiz oldu
Geçmişimin karması

Yıkadı günahlarımdan
Beni masumiyeti
Cennetten gelen
Bir melekti sanki

Ben o şelale saçlara
O ay, o hilal kaşlara
O süzme bal dudaklara
Öp öp öp öp doyamadım

Sütten ak o gerdana
Bir çıkar ki meydana
Gel de uyma şeytana
Bak bak bak bak duramadım

Submetido por livaso2003 em Quarta-feira, 22/09/2010 - 23:26
 Tentar alinhar
Albanês translation

Puthje

(Kush eshte ky `Unë` i ri)
Me te cillin jam duke shkembyer shikime ne pasqyre?
A eshte ky `unë` vertete unë
Qe e kam takuar vet?

E sot-ja dhe e neser-mja ime
Jane te afert njera me tjetren
Perzierja e te se kaluares time
Eshte vonuar por ka shkuar mire

Pafajesia e saj
Me cliroj prej mekateve
Ishte si nje engjull
Qe zbriti nga parajsa

Jam i kompletuar
Me at gje qe mundohem qe ta bej
Me te dyja gjerat qe perdoren ne vere dhe ne dimer
Edhe me te cillin un dukem mir

E sot-ja dhe e neser-mja ime
Jane te afert njera me tjetren
Perzierja e te se kaluares time
Eshte vonuar por ka shkuar mire

Pafajesia e saj
Me cliroj prej mekateve
Ishte si nje engjull
Qe zbriti nga parajsa

Kam puthur shume por ende nuk jam ngopur
Nga ata floke kaskade
Nga ata te ngushtes dhe lakues,vetull hene
Nga ata buze mjalt

Dhe asaj qafes se bardh
Ajo figuron ne at menyre
Qe nuk mund ti rezistojsh joshjes
Shikova shum dhe nuk mund te ndalesha

Submetido por dj_arber em Sexta-feira, 18/05/2012 - 15:54
Agradeceu 2 vezes
Convidados agradeceram 2 vezes
Por favor, ajuda a traduzir "Öp"
Comentários