Me merr ne udhetim (Udhetome) [ Taxídepsé me (Ταξίδεψέ με) ]

Albanês translation

Me merr ne udhetim (Udhetome)

Me merr ne nje udhetim, pa busull,
kudoqofte,per aq kohe sa te jemi bashke...s'kam frike
nga asgje...ta dish.
 
Disa njerez shohin qiellin dhe humbasin
kurse une kurre s'mesova t'ja mbath...(te humbas)
Disa njerez shohin qiellin dhe humbasin
kurse une shoh syte e tu... dhe udhetoj.
 
Merrme ne nje udhetim, qe pak veta e nderrmarin
i cili eshte i gjate dhe i paparashikueshem ne te njejten kohe;
kete nate, naten tjeter...e naten tjeter pas kesaj...
 
Submetido por Translator44 em Sábado, 17/03/2012 - 02:45
Agradeceu 4 vezes
Usuário
kevi.dulellari3 anos 26 semanas
Convidados agradeceram 3 vezes
Grego

Taxídepsé me (Ταξίδεψέ με)

Ταξίδεψέ με σ' ένα ταξίδι
χωρίς πυξίδα για οπουδήποτε
μαζί σου να 'μαι και δε φοβάμαι
σου λέω τίποτε
 

Mais

Mais traduções de "Taxídepsé me (Ταξίδεψέ με)"
Grego → Albanês - Translator44
Comentários