Pishtar

Sârbă

Stihija

 

Ne trazis me dugo sama boris se
Pazis da ne uhvatim ti trag
svoje poraze svima lako sakrices
Al bi poznao te neko davno drag

Ja ne trazim te, umem da ti pobjegnem
pazim da ne pomislim na nas
moje poraze niko ne primjecuje
to sam samotebi privao na glas

Al dodju mi dani kad u vazduhu te ipak osetim na cas
i znam da places tiho sto zivot nam prolazi bez nas

Kao stihija ceo zivot pred ocima
sad vidim ti i ja, sta smo imali nekada
jedan svet je pukao na sveta dva
sad pusta a nedodirljiva

Last edited by Natoska on Miercuri, 18/09/2013 - 12:03
See video
Try to align
Albaneză

Pishtar

Versiuni: #1#2

Ti nuk me kerkon me, ke luftuar vetem per shume gjate
Ti ben kujdes qe une mos te t'i gjej gjurmet
Ti fshihesh lehtesisht nga vete humbjet e tua nga gjithkush
Por dikush qe te ka dashur per nje kohe te gjate,te njeh.

Nuk te kerkoj, une mund te largohem prej teje
Kujdesem qe te mos mendoj per ne te dy
Askush nuk mund t'i dalloje dhimbjet (humbjet) e mija
Une me ze te larte t'i thashe vetem ty.

Por ditet kalojne e une akoma ka momente qe te ndjej
dhe e di qe ti je duke qare heshturazi,
e qe jeta jone po kalon pa ne (te dy bashke)

Si nje pishtar, nje jete e tere para syve
Tani shoh se cfare kishim bashke ne te dy
Nje bote e ndare ne dy
Tashme bosh dhe e paprekshme...

Nuk te kerkoj, une mund te largohem prej teje
Kujdesem qe te mos mendoj per ne te dy
Askush nuk mund t'i dalloje dhimbjet (humbjet) e mija
Une me ze te larte t'i thashe vetem ty.

<3 Z.J.<3

Postat de Translator44 la Sâmbătă, 17/03/2012 - 01:40
1 (de) mulțumiri
Guests thanked 1 time
Željko Joksimović: Top 6
Comentarii