Dite cigane [ Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα) ]

превод на албански

Dite cigane

Верзије: #1#2
Dite cigane me diell te ndrojtur
te fshehur pas reve
dite cigane me trokellitjen e patkojve
si nje kenge melankolike.
 
Shiu qe lan rruget
zemra s'mund ta duroje dhimbjen
kaq larg prej teje, jeta ime eshte bosh
jam si nje femije i frikesuar ne erresire.
 
Nate cigane me drite te zbehte
nga nje qiri qe shkrihet
nate cigane me nje enderr lakuriqe
dhe nje puthje te vrare...
 
Поставио/ла: Translator44 У: Субота, 17/03/2012 - 02:08
захваљено 15 пута
Guests thanked 15 times
грчки

Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα)

Више превода за "Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα)"
грчки → албански - Translator44
Молимо, помозите овом преводу: "Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα)"
Коментари