Herzblut (إلى الألبانية ترجم)

الإعلانات
إلى الألبانية ترجمالألبانية
A A

Gjakun i zemres

Ke gjakun i zemres time
Vazhdoj te shoh ne endrrat e mia
Ke gjakun i zemres time
Vazhdoj te ndjej ne zemren time
 
Me do apo sme do?Koke apo numer
Degjova sot eshte dita e marteses
Me vjen keq per burrin tende te ri qe tani
qe erdhi kaq shpejt after meje,me lene te ftohte
duke hecur ne gishtat e kembeve,1A klasa
Cuni jote duhet te jete katror,sigurisht qe duket i pershtatcem
Do doja ta shikoja dhe fytyren tende dhe nje here tjerer
Kur e them te ty ,ti mund te shkosh te biesh ne nje liqen
Gjithmone anashkaloja te metat e tua
Edhe pse fillove te me quash te piset cdo dite
Kishim nje grindje,por shkoje qe ishi te flisje per ate
Kur mendoj per ate,me vjen te vjell
Je nje cope akulli,jo person,nje krijese e eger
Bera gjithcka per ty,dhe paraveresisht ato me le ne kete pozite
Qiu,eshte pika e fundit që e mbush kupën,kam duruar mjaft
 
U betova,nuk do vija kur do me telefonoje
 
Ke gjakun i zemres time
Vazhdoj te shoh ne endrrat e mia
 
Ke gjakun i zemres time
Vazhdoj te ndjej ne zemren time
 
Me fal per dje,e dashur,isha high gjithe naten
Dhe i dehur ne tekstet-mesazhet
Jam nje frikacak,e dashur,jetova per ty
Atehere kur isha nje bandit i varfer dhe i vogel
Shume kan provuar,por asnjeri ska kapur doren time
Te falenderoj per gjithe keto para sot,shpirt
Sepse dua te vertetoj vetem te ty,impulsi im me i madhe
Te dua kaq shume si ne diten e pare
DIsa here mund te shohesh vleren e vertete me vone
Mendova,te kisha hequr nga zemra ime
Dhe qe kisha dike te re ,nuk dukej e drejt
Me fal,kaq heret ishte nje gje taktike
Sepse lidhja me cunin tende te ri me beri te verber
Oh po,per keti cuni ,lere te iki
E di qe ai bastardi nuk mund te zej vendin tim
Dhe e di qe shpesh grumbulloj gjera te keqija dhe nuk te besoj
Me the te verteten dhr nuk besova asnjegje
Kaq shume gabime,por behu shpirtbut
Kofano e makines tende te gervishtur ,ai isha une
E di jam budalla dhe larg nga perfekt
 
Por per aq kohe qe marr frym ,asnjeri zdo te marri larg meje
Me fal,koka me vjen verdall
Ose ty ose vdekjen,sepse gjaku i zemres time do shkoj te ty
 
Ke gjakun i zemres time
Vazhdoj te shoh ne endrrat e mia
Ke gjakun i zemres time
Vazhdoj te ndjej ne zemren time
Ke gjakun i zemres time
Vazhdoj te shoh ne endrrat e mia
Ke gjakun i zemres time
Vazhdoj te ndjej ne zemren time
 
تم نشره بواسطة evita priftievita prifti في الثلاثاء, 19/11/2019 - 03:44
Added in reply to request by ArijetalbonaArijetalbona
تعليقات الكاتب:

this is based on the english translation

الألمانيةالألمانية

Herzblut

ترجمات أخرى للأغنية "Herzblut"
الألبانية evita prifti
KC Rebell: Top 3
Idioms from "Herzblut"
التعليقات