Sami Kallmi - Taksixhiu

  • Изпълнител: Sami Kallmi
  • Преводи: Английски #1, #2
Advertisements
Албански

Taksixhiu

ne rrug te madhe kam mbetur ne halle
ku taksixhiu me thret e me thot
"ti ja te lutem" dhe me merr bagazhet
por cilin vend ti zdo te rri ti qe te shkosh
ky taksixhiu i nderuar
ate qe kisha me mbaroj
per taksixhiun i nderuar
kete keng te bukur po e kendoj
 
mbi kater rota qendron taksixhiu
makina e ti neper rrug fluturon
ne vendin tim taksixhiu do shkoji
me kenaqesi bakshishin une po ja dhuroj
 
Пуснато от Balkaneuro в Втр, 02/12/2008 - 15:23
Благодаря!

 

Advertisements
Видео
Коментари