Seka Aleksić - Idi S Njom (превод на Албански)

Сръбски

Idi S Njom

Nisi mogao sam
sve smo mogli zajedno
svaki uspon i pad
sad me mucis namerno
 
Sad kad imamo sve
kad ovaj zivot bajka postaje
sad zaboravljas me
i neka druga od mene bolja je
 
Ref.
Idi s njom
na moje mesto je stavi
poraz moj k'o pobedu slavi
i ranjena jaca sam od nje
 
Idi s njom
ja dalje mogu i sama
zivot moj ne prestaje s nama
ima neko ko to vidi sve
 
Nisi imao plan
nisi petlju imao
sad kad mozes i sam
zasto si me izdao
 
Sad kad imamo sve
kad ovaj zivot bajka postaje
sad zaboravljas me
i neka druga od mene bolja je
 
Ref.
 
Пуснато от MayGoLoco в Втр, 15/12/2009 - 21:05
Подравни параграфите
превод на Албански

Shko me ate

Nuk munde dot i vetem
Kemi mundur ti bejme te gjitha sebashku
Qdo ngritje dhe renie
Tani me lendon qellimisht
 
Tani qe te gjitha i kemi
Kur kjo jete te behet nje perralle
Tani me harrove
Dhe nje tjeter femer eshte me e mire se une
 
Ref.
Shko me ate
E vendose ne vendin tim
Humbjen time e kremton si fitore
E lenduar, jam me e fort se kurre
 
Shko me ate
Mund te vazhdoj e vetme
Jeta ime nuk ndalon tek ne
Ka dikush qe i shef te gjithat (Zoti)
 
Nuk kishe plan
Nuk kishe guxim
Tani, qe mund te vazhdosh i vetem
Pse me tradhetove,lendove
 
Tani qe te gjitha i kemi
Kur kjo jete te behet nje perralle
Tani me harrove
Dhe nje tjeter femer eshte me e mire se une
 
Ref.
 
Пуснато от dj_arber в Пон, 27/02/2012 - 20:59
Коментари