L'alfabeto degli amanti (превод на албански)

Реклама
превод на албанскиалбански
A A

Alfabeti i te dashuruarve

Alfabeti i te gjithe te dashuruarve fillon keshtu
 
Me fjale qe me kot i kerkon larg prej ketu
 
Dhe zogjte qe zbresin te pijne nga pafundesia
 
Kane ate fluturimin brofës e te lehte te intimitetit tend.
 
Kjo eshte koha per te te jetuar ty
 
Deri ne pjesen time me te fundit
 
Dhe mos me pyet ku dhe pse
 
Duhet vetem te besosh tek une
 
Pertej arit dhe tersheres ne fushe ne qiellin siper nesh
 
Bashkesia e yjeve na degjon, t'i prekja do doja
 
Dhe gabimi me i madh qe nje burre mund te besoje
 
Eshte te kerkoje diku larg gjerat qe i ka brenda vetes
 
Kjo eshte koha per te te jetuar ty
 
Deri ne pjesen me te fundit timen
 
Sepse bota te ka zhgenjyer edhe ty
 
Tani duhet te me besosh mua
 
......dhe gabimi me i madh qe nje burre mund te besoje
 
Eshte te kerkoje diku larg gjerat qe i ka brenda vetes
 
Kjo eshte koha per te te jetuar ty
 
Deri ne pjesen me te fundit timen
 
Dhe mos me pyet ku dhe pse
 
Duhet vetem te besosh ne mua
 
....deri ne pjesen time te fundit.
 
Публикувано от Marenglen ArapiMarenglen Arapi в ср., 27/02/2019 - 03:38
италианскииталиански

L'alfabeto degli amanti

Още преводи на „L'alfabeto degli ...“
албански Marenglen Arapi
Michele Zarrillo: Топ 3
Коментари