Македонски

Текстове на
ИзпълнителЗаглавиеЕзици
Vlatko LozanoskiNadež (Надеж)Македонски
Karolina GočevaAko zgrešam neka izgoram (Ако згрешам нека изгорам)Македонски
Efto PupinovskiTuǵa si beskrajno | Туѓа си бескрајноМакедонски
Karolina GočevaDve liri (Две лири)Македонски
Miki Jovanovski-DžaferSonce za tri svetovi (Сонце за три светови)Македонски
Vlatko LozanoskiJAKO JAKOМакедонски
Darko Gelev-BrejkVo bestraga (Во бестрага)Македонски
Tamara TodevskaTazna ljubov, srekjna pesna (Тажна љубов, среќна песна)Македонски
Vanesa ŠokčićOpa nina nina najМакедонски
NokautTi si problem (Ти си проблем)Македонски
Macedonian FolkNazad, nazad Kalino mome (Назад, назад Калино Моме)Македонски
Ibuš IbraimovskiRozo moja (Розо моја)Македонски
Area (Macedonia)Site moi sliki (Сите мои слики)Македонски
Darko Gelev-BrejkZa NasМакедонски
Vlado JanevskiCairska romanrika (Чаирска романтика)Македонски
Macedonian FolkSudbo moja, sudbino (Судбо моја, судбино)Македонски
Toše ProeskiBože, čuvaj ja od zlo (Боже, чувај ја од зло)Македонски
Macedonian FolkProsti mi dušo moja (Прости ми душо моја)Македонски
Toše ProeskiRuski rulet (Руски рулет)Македонски
Toše ProeskiNemir (Немир)Македонски
Karolina GočevaKoj da mi zapee (Кој да ми запее)Македонски
Kuku LeleNe plači, ne žali (Не плачи, не жали)Македонски
Macedonian FolkAh, kade e mojto libe (Ах, каде е мојто либе)Македонски
Slave DimitrovЧија си (Čija si)Македонски
Risto SamardžievBela pesna (Бела песна)Македонски
Macedonian FolkProšeta se Jovka Kumanovka (Прошета се Јовка Кумановка)Македонски
Macedonian FolkMori čupi kosturčanki (Мори чупи костурчанки)Македонски
PereLebedot BelМакедонски
Verica RistevskaGalebe moj tažen (Галебе мој тажен)Македонски
Vlado JanevskiOd ovoj den (Од овој ден)Македонски
Vlatko LozanoskiMandarina (Мандарина)Македонски
Vlado JanevskiCrno Tikveško (Црно Тиквешко)Македонски
Elena RisteskaDoživotno (Доживотно)Македонски
KaliopiMakedonsko devojceМакедонски
Aneta i grupa MolikaAjše, lično (Ајше, лично)Македонски
Toše ProeskiLedena (Ледена)Македонски
Toše ProeskiNaj, naj (Нај, нај)Македонски
Tamara TodevskaDoviduvanje tago (Довидување таго)Македонски
ZijanPušti kosi (Пушти коси)Македонски
BaklavaTvojte oci LenoМакедонски
SkipiĹubov (Љубов)Македонски
Tamara TodevskaSedmo NeboМакедонски
MemorijaOgan pod dzvezdite (Оган под ѕвездите)Македонски
Toše ProeskiSreḱna li si ti (Среќна ли си ти)Македонски
Toše ProeskiPolsko cveḱe (Полско цвеќе)Македонски
Macedonian FolkMakedonsko Devojče (Македонско девојче)Македонски
Macedonian FolkAko umram il’ zaginam (Ако умрам ил’ загинам)Македонски
Vlado JanevskiAko ne te sakam (Ако не те сакам)Македонски
DNKSrce (Срце)Македонски
Karolina GočevaBeli cvetoviМакедонски
Toše ProeskiKoj li ti grize obrazi (Кој ли ти гризе образи)Македонски
Aleksandra JanevaVrati mi go sonceto (Врати ми го сонцето)Македонски
Vlatko LozanoskiMajkoМакедонски
Suzana GavazovaDoktore (Докторе)Македонски
Leb i solSkopje (Скопје)Македонски
Marija SpasovkaDoma (Дома)Македонски
Karolina GočevaZa kogo (За кого)Македонски
Vlado JanevskiTajna otrovna (Тајна отровна)Македонски
Macedonian FolkPo drum odam, majče (По друм одам, мајче)Македонски
Helena BlagneKoga te nema (Кога те нема)Македонски
Toše ProeskiTvoite bakneži na moite beli košuli (Твоите бакнежи на моите бели кошули)Македонски
SlatkaristikaTerorista (Терориста)Македонски
Toše ProeskiIgri bez granici (Игри без граници)Македонски
DNKSever i jug (Север и југ)Македонски
SlatkaristikaOlabavi me (олабави ме)Македонски
Karolina GočevaČalgiska (Чалгиска)Македонски
Studeni Noze50 marki (50 марки)Македонски
VrčakPred da zaspijam (Пред да заспијам)Македонски
Toše ProeskiJano mori (Јано мори)Македонски
Studeni NozeMoeto kučeМакедонски
ErzanaНоќна кралицаМакедонски
Macedonian FolkBiser balkanski (Бисер балкански)Македонски
Vlado JanevskiEvergrin (Евергин)Македонски
Toše ProeskiLošo ti stoi (Лошо ти стои)Македонски
Vlatko StefanovskiGipsy song (Џипси сонг)Македонски
Karolina GočevaDzvona (Ѕвона)Македонски
Vlado JanevskiEden baknež (Еден бакнеж)Македонски
Vlatko LozanoskiSonce ne me gree (Сонце не ме грее)Македонски
Olgica HristovskaSvirete ja „Zajdi, zajdi“ (Свирете ја „Зајди, зајди“)Македонски
TyzeeZiveam za sebe (Живеам за себе)Македонски
Trajče ManevOsamen (Осамен)Македонски
Slave DimitrovКаде песно моја (Kade pesno moja)Македонски
Vlatko LozanoskiKilometriМакедонски
Toše ProeskiUsni na usni (Усни на усни)Македонски
Macedonian FolkŠto da pravam, što da činam (Што да правам, што да чинам)Македонски
Toše ProeskiRani na usnite (Рани на усните)Македонски
Darko Gelev-BrejkBoliš (Болиш)Македонски
Vlado JanevskiE ama jas te sakam tebe (Е ама јас те сакам тебе)Македонски
Vlado JanevskiKo da včera ne ni bilo (Ко да вчера не ни било)Македонски
Macedonian FolkŽal za Despina (Жал за Деспина)Македонски
Toše ProeskiJas ne sum vinoven (Јас не сум виновен)Македонски
Kuku LeleSѐ e protiv nas (Сѐ е против нас)Македонски
Toše ProeskiSonce vo tvoite rusi kosi (Сонце во твоите руси коси)Македонски
Naum PetreskiIma li pesna (Има ли песна)Македонски
SlatkaristikaБи направил сеМакедонски
Duke BojadžievTango do balčak (Танго до балчак)Македонски
NokautБи се викал те сакам (Bi se vikal TE SAKAM)Македонски
Naum PetreskiLična Jovano (Лична Јовано)Македонски
Macedonian FolkJovano, Jovanke (Јовано, Јованке)Македонски
Vlado JanevskiGlaven grad na tagata (Главен град на тагата)Македонски

Pages