Peggy Zina - Na mi mou grafeis s' agapo | Να μην μου γράφεις σ'αγαπώ (превод на Албански)

превод на Албански

Mos me shkruaj TE DUA

Po te pres te vish por vetem mbremja erdhi
dhe ne syte e saj ka vetem vetmi & heshjte
Po pres serish dhe i harrova gabimet e tua
Kshuqe ti e di askush tjeter nuk te deshi ty
Zemra ime "mos u vono
nuk e di se ku mund te jem neser
 
Mos me shkruaj se me do sepse irritohem
Sepse ta ndiej mungesen dhe ne fshehtesi mbushem me lot perbrenda
Ndalo se shkruari qe me do dhe bej dicka
Kjo dashuri eshte nje hap larg nga copetimi
 
Po te pres ketu ne dhomen boshe
Dhe te gjithe thone se eshte e pashprese kjo qe un po kaloj
Po pres te shoh nese mrekullite ndodhin
Puthja nuk krahasohet me nje "te dua"
Vogelushe , mos u vono , nuk e di se ku mund te jem neser...
 
Пуснато от ArBioS ReCords в Втр, 17/10/2017 - 20:44
Коментари на автора:

Kleanti Koruti & E.S

Гръцки

Na mi mou grafeis s' agapo | Να μην μου γράφεις σ'αγαπώ

Idioms from "Na mi mou grafeis s'..."
See also
Коментари