Set Fire to the Rain (превод на Албански)

Advertisements
превод на Албански
A A

I vura flaken shiut

Версии: #1#2
E lashe te binte, zemren time
Dhe sic binte, ti u ngrite ta pervetesoje
Ishte erresire dhe une isha e marre fund
Deri ne momentin qe ti me puthe buzet dhe me shpetove
Duart e mija, ishin te fuqishme, por gjunjet shume te dobet
Per te qendruar ne krahet e tu pa rene tek kembet e tua
 
Por esht nje ane e jotja te cilen nuk e njihja, kurre se njihja
Ter gjerat qe thoshe, nuk ishin asnjehere te verteta, asnjehere te verteta
Dhe lojrat qe luaje, ti fitoje gjithmon, gjithmon fitoje
 
Por une i vura zjarrin shiut
E pashe te derdhej ndersa te prekja fytyren
Pra, u dogj ndersa une qaja
Sepse e degjova te therriste emrin tend, emrin tend
 
Kur shtrihem me ty mund te rri atje
Ti mbyll syte, dhe te te ndjej ketu perjete
Ti dhe une bashke, asgje nuk esht me mire se kaq
 
Se esht nje ane e jotja te cilen nuk e njihja, kurre se njihja
Ter gjerat qe thoshe, nuk ishin asnjehere te verteta, asnjehere te verteta
Dhe lojrat qe luaje, ti fitoje gjithmon, gjithmon fitoje
 
Por une i vura zjarrin shiut
E pashe te derdhej ndersa te prekja fytyren
Pra, u dogj ndersa une qaja
Sepse e degjova te therriste emrin tend, emrin tend
 
I vura flaken shiut
Dhe hodha “ne” ne flaket
Kur ne rame, dicka e tret
Sepse une e dija qe ajo ishte hera e fundit, hera e fundit
 
Ndonjehere zgjohem nga dera
Zemra qe zure duhet te jete duke pritur per ty
Edhe tani qe ne i kemi kemi marre fund
Se ndaloj dot veten se kerkuari per ty
 
I vura flaken shiut
E pashe te derdhej ndersa te prekja fytyren
Pra, u dogj ndersa une qaja
Se e degjova te therriste emrin tend, emrin tend
 
I vura flaken shiut
Dhe hodha “ne” ne flaket
Kur ne rame, dicka e tret
Sepse une e dija qe ajo ishte hera e fundit, hera e fundit
 
Oh jo
Lere te digjet, oh
Lere te digjet
Lere te digjet
 
Пуснато от nadeanadea в Пон, 02/05/2011 - 18:12
АнглийскиАнглийски

Set Fire to the Rain

Adele: Топ 3
Idioms from "Set Fire to the Rain"
See also
Коментари