Toše Proeski - Usni na usni (Усни на усни)

Advertisements
ম্যাসেডোনীয/রোমানীকরণ/ট্রান্সলিটারেশন
A A

Usni na usni (Усни на усни)

Дали постои надеж, љубов јас да те наречам?
Долго срце ми крадеш
а никако да се предадеш
Ти си моја срна, шума е душава
Цела ноќ бегаш
и пред зори заспиваш
 
Усни на усни
Тивка музика
Раце во коси
Колку си убава
Очи во очи
Рај во душата
Срце во срце
Сакај ме, најмила
 
Прв пат сонувам буден
одам низ поле ѕвездено
Ти си бескрајно моја, царство си љубовно
Тука нема време, луѓе и правила
Тука сме ние на чекор од вечноста
 
Усни на усни
Тивка музика
Раце во коси
Колку си убава
Очи во очи
Рај во душата
Срце во срце
Сакај ме, најмила
 
অতিথিঅতিথি দ্বারা সোম, 01/12/2008 - 16:08 তারিখ সাবমিটার করা হয়
NatoskaNatoska সর্বশেষ সম্পাদনা করেছেন রবি, 15/09/2013 - 15:52
ধন্যবাদ!

 

Advertisements
ভিডিও
মন্তব্যসমূহ