Traduzione canzone da Albanese a Italiano

2 posts / 0 new
Novice
Beigetreten: 04.06.2012

Dhe nese shkoj nuk harroj mund ta vrisje ti Dhe 1 jet se me doje vertet tiii
Nese shkoj nuk harroj ,
Nuk mundem ta kthej
Ate qe un ndjej per ty
Me mir themi LAMTUMIR

shpesh her thom se jeta eshte rruga qe duhet me e ndjek
per vajzen e jetes tone ja vlen edhe me vdek
mos kujto se kom humb edhe ndet isha hedh dallge isha bo vetem ty me t'gjet
un do vdes per ata qe m'dun, do jetoj per ata qe mkan inat
se bota eshte shum ndryshe pa ty nuk mundem me u pershtat
kujtoj momentet magjike dit per dit AHA,kur n'zemren teme baby ti u bone HIT
ti per mu gjithmon do t'jesh femra ideale, jo mos i quj ti puthjet tona ilegale
smund ta pranoj dicka kur del nga ti (nga ti) (me mir themi lamtumir)
Me mir thikat e duroj edhe plumbat i pranoj besom me u nda prej teje jo hic nuk e menoj
edhe neser vdes do mbuloj dheu i zi , mbi varrin tem do ta shkruaj "TKAM DASHT VETEM TY"

Dhe nese shkoj nuk harroj mund ta vrisje ti Dhe 1 jet se me doje vertet tiii
Nese shkoj nuk harroj ,
Nuk mundem ta kthej
Ate qe un ndjej per ty
Me mir themi LAMTUMIR

sa shum premtime, vizione , endrra pa fund piksynimet s'hecin para me harru se ca ca me kalu
Me pa edhe iher ftyren tone me buzqeshje ku cdo moment pozitiv bisede vetem qeshje
nese nje dit do shkoj besoj qe ka mu bo me mir ndoshta zdo tjemi bashk per ne do jet e veshtir
as vet se di thom me vete ska munci endrroj ta gjej 1 femer qe s'kupton fjalen dashuri
kshuqe celsi i ndjenjes mka,humb se di se ku m'ka mbet ma mir per ty me ik nese per ty un jam i shtrejt, ndoshta zoti e ka shkrujt qe un e ti pergjithmon (me mir te themi lamtumir)
lamtumir thuj ksaj femre qe te deshi kaq shum lamtumir thuj lotve qe per ty u derdhen lum...
edhe nese 1 dite dikush do tzej vendin tim thuj atij te te doj aq sa t'deshi shpirti im

nese shkoj nuk harroj , mund ta vrisje ti Dhe 1 jet se me doje vertet tiii
nuk mundem ta kthej ate qe un ndjej per ty
prandaj themi LAMTUMIR(2X)

Degjo zerin tim ti degjo ta them ta them Ty u nisem te dy
Kujto sa te doja kujto ...
Se nga shpirti im e ke 1 kujtim JETOJM

Novice
Beigetreten: 04.06.2012

Salve a tutti e complimenti per il forum che trovo utilissimo Regular smile .Grazie mille a chi mi aiuterà :).

Neuen Kommentar schreiben