Notis Sfakianakis - Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα) (Albanisch Übersetzung)

Albanisch Übersetzung

Dite cigane

Versionen : #1#2
Dite cigane me diell te ndrojtur
te fshehur pas reve
dite cigane me trokellitjen e patkojve
si nje kenge melankolike.
 
Shiu qe lan rruget
zemra s'mund ta duroje dhimbjen
kaq larg prej teje, jeta ime eshte bosh
jam si nje femije i frikesuar ne erresire.
 
Nate cigane me drite te zbehte
nga nje qiri qe shkrihet
nate cigane me nje enderr lakuriqe
dhe nje puthje te vrare...
 
Von Translator44 am Sa, 17/03/2012 - 02:08 eingetragen
Griechisch

Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα)

Kommentare