Piccola anima (Albanisch Übersetzung)

Advertisements
Es wurde um Korrekturlesen gebeten.
Albanisch Übersetzung

Shpirt i vogel

Shpirt i vogel
Qe fluturon si
te ishe nje harabel
i trembur per vdekje
Dikush eshte ketu per ty
Nese shikon mire ai eshte para teje
Ai gjithashtu vrapon qe mos ti duhet t'ia mbathe
Nese shikon mire jam para teje
Nese ti flet avash
un do te te degjoj forte
 
Ajo qe dua prej teje
Nuk eshte e lehte te shpjegohet
Nuk e di madje kur dhe pse ti i ke humbur fjalet
Por nese ti iken , merr syte e mi me vete
 
Shpirt i vogel
Drita e llampave te rruges te con ne shtepi
E dashuruar dhe e vetmuar
Ky njeri famekeq nuk te ka kuptuar kurre
Ti e di qe nuk eshte e veshtire te marresh fryme
Eshte dashuria qe te mban ne jete
 
Ajo qe dua prej teje
Nuk eshte e lehte te shpjegohet
Nuk e di madje kur dhe pse i ke humbur fjalet
Por nese ti largohesh , merr dhe syte e mi me vete
 
Ecja e ben cdo trishtim te kaloje
A do te ecim se bashku ?
Ti i meriton te gjitha bukurite e botes
Thuhet se nuk ka asgje me te brishte se nje premtim
Dhe un nuk do te te bej ndonjhere nje
 
Ate qe dua prej teje
nuk di ta shpjegoj
Por nese ti iken , merr dhe endrrat e mija me vete
 
Shpirt i vogel
Nuk je spak i vogel
 
Von denidadenida am Fr, 15/06/2018 - 11:53 eingetragen
Kommentare des Autors:

Okay so i tried hope it is good

The author of translation requested proofreading.
It means that he/she will be happy to receive corrections, suggestions etc about the translation.
If you are proficient in both languages of the language pair, you are welcome to leave your comments.
Italienisch

Piccola anima

Kommentare