Διαφήμιση

Evermore [Liner Notes] ( Τουρκικά μετάφραση)

Αγγλικά
Αγγλικά
A A

Evermore [Liner Notes]

To put it plainly, we just couldn't stop writing songs. To try and put it more poetically, it feels like we were standing on the edge of the folklorian woods and had a choice: to turn and go back or to travel further into the forest of this music. We chose to wander deeper in and my collaborators and I are proud to announce that my 9th studio album and folklore's sister record is here. It's called evermore.
 
I've never done this before. In the past I've always treated albums as one-off еras and moved onto planning the next onе as soon as an album was released. There was something different with folklore. In making it, I felt less like I was departing and more like I was returning. I loved the escapism I found in these imaginary/not imaginary tales. I loved the ways you welcomed the dreamscapes and tragedies and epic tales of love lost and found. So I just kept writing them. And I loved creating these songs with Aaron Dessner, Jack Antonoff, WB, and Justin Vernon. We've also welcomed some new (and longtime) friends to our musical kitchen table this time around...
 
Before I knew it there were 17 tales, some of which are mirrored or intersecting with one another. The one about two young con artists who fall in love while hanging out at fancy resorts trying to score rich romantic beneficiaries. The one where longtime college sweethearts had very different plans for the same night, one to end it and one who brought a ring. Dorothea, the girl who left her small town to chase down Hollywood dreams - and what happens when she comes back for the holidays and rediscovers an old flame. The 'unhappily ever after' anthology of marriages gone bad that includes infidelity, ambivalent toleration, and even murder. The most righteous motive, to avenge the fallen. The realization that maybe the only path to healing is to wish happiness on the one who took it away from you. One starring my grandmother, Marjorie, who still visits me sometimes...if only in my dreams.
 
I wanted to surprise you with this the week of my 31st birthday. You've all been so caring, supportive and thoughtful on my birthdays and so this time I wanted to give you something! I also know this holiday season will be a lonely one for most of us and of there are any of you out there who turn to music to cope with missing loved ones the way I do, this is for you.
 
I have no idea what will come next. I have no idea about a lot of things these days and so I've clung to the one thing that keeps me connected to you all. That thing always has and always will be music.
 
And may it continue, evermore.
 
Υποβλήθηκε από florazinaflorazina στις Τετ, 15/09/2021 - 20:09
Τουρκικά μετάφρασηΤουρκικά
Αλφάδιασε τους παράγραφους

Sonsuza Kadar [Liner Notes]*

Açıkça söylemek gerekirse, şarkı yazmayı bırakamadık. Daha şiirsel bir şekilde ifade etmek gerekirse, folklor ormanlarının kenarında duruyormuşuz ve bir seçeneğimiz varmış gibi geliyor: dönüp geri gitmek ya da bu müziğin ormanında daha uzağa seyahat etmek. Daha derine inmeyi seçtik ve iş arkadaşlarımla 9. stüdyo albümüm ve folklorun kardeş kaydının burada olduğunu duyurmaktan gurur duyuyorum. Adı "evermore."
 
Daha önce hiç böyle bir şey yapmadım. Geçmişte albümleri her zaman bir defaya mahsus dönemler olarak ele aldım ve bir albüm çıkar çıkmaz bir sonrakini planlamaya geçtim. Folklorda farklı bir şey vardı. Bunu yaparken, daha az ayrılıyor ve daha çok geri dönüyormuş gibi hissettim. Bu hayali/hayali olmayan masallarda bulduğum gerçeklerden kaçışı sevdim. Rüya manzaralarını, trajedileri ve kaybolan ve bulunan aşkla ilgili destansı hikayeleri karşılama şeklini sevdim. Bu yüzden onları yazmaya devam ettim. Aaron Dessner, Jack Antonoff, WB ve Justin Vernon ile bu şarkıları yaratmayı çok sevdim. Ayrıca bu sefer müzikal mutfak masamıza yeni (ve uzun zamandır) arkadaşlarımızı da ağırladık...
 
Bunu bilmeden önce, bazıları birbiriyle yansıtılan veya kesişen 17 masal vardı. Zengin romantik hak sahipleri kazanmaya çalışırken lüks tatil köylerinde takılırken aşık olan iki genç dolandırıcı hakkında. Uzun zamandır üniversiteli sevgililerin aynı gece için çok farklı planları olan, biri sona erecek, biri de yüzük getirecek olan. Dorothea, Hollywood hayallerini kovalamak için küçük kasabasını terk eden kız-ve tatil için geri döndüğünde ve eski bir alevi yeniden keşfettiğinde ne olur. Aldatma, kararsız hoşgörü ve hatta cinayeti içeren kötü giden evliliklerin 'sonsuza dek mutsuz' antolojisi. Düşmüşlerin intikamını almak için en doğru sebep.Belki de iyileşmenin tek yolunun, onu senden alan kişiye mutluluk dilemek olduğunun farkına varmak. Biri büyükannem Marjorie'nin başrolünde, bazen hala beni ziyaret ediyor...keşke rüyalarımda olsaydı.
 
31. yaş günümün bu haftasında sana sürpriz yapmak istedim. Hepiniz doğum günlerimde çok şefkatli, destekleyici ve düşünceli davrandınız ve bu sefer size bir şey vermek istedim! Ayrıca, bu tatil sezonunun çoğumuz için yalnız bir sezon olacağını biliyorum ve sevdiklerimi benim yaptığım gibi kaçırmak için müziğe yönelen herhangi biriniz var, bu sizin için.
 
Bundan sonra ne gelecek hiçbir fikrim yok. Bugünlerde pek çok şey hakkında hiçbir fikrim yok ve bu yüzden beni hepinizle bağlantıda tutan tek şeye sarıldım. O şey her zaman müzik olmuştur ve olacaktır.
 
Ve "sonsuza kadar" devam etsin.
 
Ευχαριστώ!

maviris☆

Υποβλήθηκε από MavirisMaviris στις Παρ, 17/09/2021 - 12:46
Σχόλια συντάκτη:

*müzik cd’si veya kaset kapağı içine konulan albümle ile ilgili tanıtıcı bilgiler veren yazılar.

Συλλογές με "Evermore [Liner ..."
Taylor Swift: Κορυφαία 3
Idioms from "Evermore [Liner ..."
Σχόλια
Read about music throughout history