Notis Sfakianakis - Taxídepsé me (Ταξίδεψέ με) ( Αλβανικά μετάφραση)

Αλβανικά μετάφραση

Me merr ne udhetim (Udhetome)

Me merr ne nje udhetim, pa busull,
kudoqofte,per aq kohe sa te jemi bashke...s'kam frike
nga asgje...ta dish.
 
Disa njerez shohin qiellin dhe humbasin
kurse une kurre s'mesova t'ja mbath...(te humbas)
Disa njerez shohin qiellin dhe humbasin
kurse une shoh syte e tu... dhe udhetoj.
 
Merrme ne nje udhetim, qe pak veta e nderrmarin
i cili eshte i gjate dhe i paparashikueshem ne te njejten kohe;
kete nate, naten tjeter...e naten tjeter pas kesaj...
 
Υποβλήθηκε από Translator44 στις Σάβ, 17/03/2012 - 02:45
Ελληνικά

Taxídepsé me (Ταξίδεψέ με)

Σχόλια