Xhema - Fati i zi

Albanian

Fati i zi

Si shkove dhe me le, pa me then as lamtumire
E more zemren time, spate nga un as pak meshire
Lotet me jan thare, kur s'te kam pran syve t'mi
As jeten se duroj, perse t'jetoj ne hereseire
 
Sa her shikoj yjet
Naten sikur ti me flet
Sa her mendoj per ty
Zemra ime te theret
Ajo po te pret
Qe sa vite pa durim
Ajo po te thete
"Eja oh shpirti im"
 
I vetmuar jam ne halle
Kur dashnoren se kam afer
I lenduar ne kujtime
Pa dashnoren time
 
Fati zi moj, fati i zi
A me tregon se ku me shku
Rruget e mija i kam humbur
Ty z'dot harroj kurre
 
Koha po kalon
Po akoma shpres une kam tek ti
Emrin tend kurr thrase
Jeta me afron lumturi
Buzet e tua
Plot me dashuri
I kam mbajt ne shpirt
Ato i dua sa ty
Sa her pran meje
whenever you pass by me
your blue eyes
torment me
i want you to be mine
once and forever
I swear i don't believe you
if you don't want to (be with me)
 
Submitted by Balkaneuro on Tue, 02/12/2008 - 15:23
Thanks!
Translations of "Fati i zi"
Idioms from "Fati i zi"
Comments