Russia is waging a disgraceful war on Ukraine. Stand With Ukraine!

E dua une nje shok lyrics

  • Artist: Alfons Balliçi Featuring artist: Pellumb Elmazi Also performed by: Aferdita Laçi / Aferdita Zonja
  • Album: Festivali i 17 ne RTSH, 1978
  • Translations: English
Albanian
Albanian
A A

E dua une nje shok

E dua une nje shok si syte e mi
Dhe seç kam nje gaz qe me buron ne gji
Zemra ime jo nuk vrapon, por fluturon
 
Sa te dashuroj, moj bukuri
Lulja e djerses sot te çel ne ballë e faqe
Me e bukur se manushaqet eshte ajo.
 
- Refreni
 
2x
Shoku im s’eshte yll i rralle, yll i rene prej qiellit
Por nje drite e ka ne ballë
Qe shkelqen si rreze dielli, yllëzon
 
Ndez nje llampe minatori
E germon
thelle ne toke ai
Dhe gruri lart bleron si nga zemra e tij
Bleron!
 
.....
 
O ferferit kalliri i pjekur-o
Djersen mbajne kokrrat-o
O hodhi rrenje dhe thithi hekur-o
Mori prush prej zemres sone.
 
- Perserit
............
 
Zemra ime sot gezon, sot fluturon
 
Thanks!
thanked 1 time
Submitted by Yuiop75Yuiop75 on Wed, 26/01/2022 - 14:31
Last edited by Yuiop75Yuiop75 on Sun, 13/03/2022 - 05:20
Submitter's comments:

Muzika - Alfons Balliçi
Teksti - Koçi Petriti

 

Translations of "E dua une nje shok"
Collections with "E dua une nje shok"
Comments
Read about music throughout history