Advertisements

Besa - Histori

  • Artist: Besa ( Besa Kokëdhima)
Albanian
A A

Histori

Mund t’me shohesh poshte
Mund t'me flakesh pas
Mund te besh me mua siç ke bere cfare ke dash’
Shpirtin ma ke marre
S’kam me çfare humbas
 
Force
T’mos harroj kush jam
Lot
Te ringrihem prape
Te hedh nje hap
T’mos kthehem pas
 
Kur historia te ktheje
Mes fytyrash do t’gjej
Te t’them ne sy gjunjet pa mu prere
Te duash ty, eshte parajse ne ferr
 
Kur historia te ktheje
Do kerkosh t’fundit here
Te te mbaj ne gji te t’i fal une krejt
Te duash ty eshte parajse ne ferr...
 
Te besova ty ne cdo cast, cdo marrezi
Te mendova ty dhe kur trupi me kish ngrire
Zeri im u ngjir, therras fort emrin tend
 
Force
T’mos harroj kush jam
Lot te ringrihem prape
Te hedh nje hap
Te t’le ty pas
 
Ref x 2
 
Me fal qe erdha sonte pa njoftim
Per mua s’ka mbaruar ti e di...
Nje shprese e kam une ende
Se do t’gjej diku prape
 
Ai qe do me shume jo nuk fat
 
Se kur do me shume jo nuk ke fat
 
Lot x 2
Force x 2
Refren x 3
 
Submitted by evita priftievita prifti on Wed, 20/11/2019 - 20:57
Thanks!

 

Advertisements
Video
Besa: Top 3
Comments
Advertisements
Read about music throughout history