Notis Sfakianakis - Etsi Einai o Erotas (Έτσι είναι ο έρωτας) (Albanian translation)

Greek

Etsi Einai o Erotas (Έτσι είναι ο έρωτας)

Όταν ο έρωτας γίνει συνήθεια,
τότε απρόσκλητος θα'ρθει ο χωρισμός,
κι είναι καλύτερα να πεις αλήθεια,
παρά να ψάχνεις ένα ψέμα συνεχώς.
 
Γιατί στα λέω αυτά θ'αναρωτιέσαι,
είναι που κάτι έχει αλλάξει από καιρό,
κάνω προσπάθειες να σ'αγκαλιάσω,
μα να σ'αγγίξω όπως πρώτα δε μπορώ...
 
Έτσι είναι ο έρωτας, καρδιά μου
έρχεται και φεύγει σαν πουλί,
κάποτε σ'αγάπησα πολυ,
τώρα προτιμώ τη μοναξιά μου
Έτσι είναι ο έρωτας, καρδιά μου...
 
Όσο κι αν κράτησε αυτό το πάθος,
σίγουρα ήταν δυνατό κι αληθινό,
μα τώρα πέρασε κι είναι λάθος
να συνεχίσω να σου λέω σ'αγαπώ
 
Align paragraphs
Albanian translation

Keshtu eshte dashuria

Versions: #1#2
Kur dashuria kthehet ne nje zakon
eshte koha qe ndarja e paftuar te mberrije
dhe eshte me mire te thuhet e verteta
sesa te kerkohet gjithe kohen per nje genjeshter.
 
Ti mbase pyet pse jam duke te t'i thene te gjitha keto gjera
por dicka ka ndryshuar prej kohesh
une e sforcoj veten qe te te perqafoj
por s'mund te te prek ashtu si dikur...
 
Keshtu eshte dashuria, zemra ime
vjen e shkon ashtu si nje zog...
dikur une e desha shume
por tani une preferoj vetmine
 
Keshtu eshte dashuria, zemra ime
Pasioni,per aq sa zgjati,
ishte shume i forte dhe i vertete
por tani s'eshte me dhe eshte gabim
te vazhdoj te them: Une te dua...
 
Submitted by Translator44 on Sat, 17/03/2012 - 02:06
More translations of "Etsi Einai o Erotas ..."
Albanian Guest
5
AlbanianTranslator44
See also
Comments