Notis Sfakianakis - Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα) (Albanian translation)

Albanian translation

Dite cigane

Versions: #1#2
Dite cigane me diell te ndrojtur
te fshehur pas reve
dite cigane me trokellitjen e patkojve
si nje kenge melankolike.
 
Shiu qe lan rruget
zemra s'mund ta duroje dhimbjen
kaq larg prej teje, jeta ime eshte bosh
jam si nje femije i frikesuar ne erresire.
 
Nate cigane me drite te zbehte
nga nje qiri qe shkrihet
nate cigane me nje enderr lakuriqe
dhe nje puthje te vrare...
 
Submitted by Translator44 on Sat, 17/03/2012 - 02:08
Greek

Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα)

Comments