Advertisements

Kastriot Gjini - Treni që s'ndalon

  • Artist: Kastriot Gjini
  • Featuring artist: Lefter Agora
  • Album: Anketa muzikore në Radio Tirana 1972
  • Translations: English
Albanian
A A

Treni që s'ndalon

1.Treni ecen dhe nuk ndalet
Ndonese ka stacion
Si ne ekran dhjetera portrete
Parakalojne.
 
2.Nga vagoni i pare cdo dite
O oo ooo oo
Nje buzeqeshje me ndez syte
Oh si qesh ajo
 
- Refreni
O ndal ketu dhe me sill gezim
Nje dashuri po lind
O ndal ketu bashke me vajzen ti
Te dashuroj ti them
Asaj.
 
3.Nga vjen e ku shkon s’e di
Kush do te ma thote
Dhe me do a nuk me do
Pyes syte e saj
 
4.Ata qeshin dhe me thone
O oo ooo oo
Prit djalosh i dashuruar
Trenin ne stacion
 
- Refreni
Ja ku u ndal treni me ne fund
Si kenge ajo po zbret
Ecim te dy rruges ne bregdet
Me dashurine kaq prane
Kaq prane.
 
Thanks!
thanked 3 times
Submitted by Yuiop75Yuiop75 on Thu, 06/05/2021 - 00:55
Submitter's comments:

Kastriot Gjini - composer
Arben Duka - textwriter

Added in reply to request by alfat32alfat32

 

Translations of "Treni që s'ndalon"
Collections with "Treni që s'ndalon"
Comments
Read about music throughout history