Valton Krasniqi - Krejt Ok (English translation)

Albanian

Krejt Ok

Sonte jemi
veq une dhe ti
dhe qdo gje eshte Okey
ti je me mu
une jam me ty
dhe Ritmin e ndjen
harroi krejt
per nje moment
asgje mos mendo
falma kete nate
qdo gje ta faL une ty
hajde me mua kendo.o.o.o!!!
 
Luaj me mua
se sonte dua
te jem vetem me ty
ska asgje teper
ska nje here tjeter
qka do mthuaj ne sy
qdo gje harroje
kete nate shfrytezoje
dhe ndije veten miiR
dhe qdo gje per ty
do ta beje sonte
ta plotesoj qdo deshir
 
Ket nat per ne
s'do ket kufi
cdo gje ti ta faL
afrohu te un sonTe jam per ti
dhe nuk dua fjaL ..
 
Okey,
po du met pa tu kcy
po du met pa tu thy
po du qdo sen sonte zemer
me bo une veq me ty
jepi ti sa ma shum
se sonte nuk ka gjum
qdo sen mes meje e ti
shkon deri ne maximum
kom ardh me dosta sjom vet
me pi edhe me thy
thiri shoqet let rrin me ta
e une rri veq me ty
per krejt ka pije dhe ven
per kurgjo ska limit
per krejt ata qe thojn
ska ky osht edhe ni HIT
 
Submitted by kamelia_m on Mon, 26/03/2012 - 18:03
Align paragraphs
English translation

Everything is OK

Tonight its
Just you and me
Everything is OK
You`re with me
I`m with you
And you feel the rhythm
Forget everything
For a moment
Think about nothing
Offer me this night
I will give you everything
Come and sing with me!!
 
Dance with me
Because tonight i want
To be with you only
Everything is perfect
Its the one and only night
Say whatever you like to me
Forget everything
Use this night
And get yourself comfortable
And for you
I will do everything tonight
I will fullfil every wish
 
This night for us
Wont have boundaries
I will give you everything
Come close to me im all yours tonight
And dont talk...
 
Ok,
I want to see you dance
I want to see you shake
I want everything tonight baby
To do it with you
Give your maximum
Because tonight is a sleepless night
Everything between me and you
Will go to maximum tonight
I came with friends im not alone
To drink and to crush (bottles)
Call your friends so they stay with my friends
And i will be only with you
There`s alcohol and wine for everyone
There`s no limit to anything
For all those who say
This is a HIT
 
Submitted by dj_arber on Sat, 31/03/2012 - 00:03
Added in reply to request by kamelia_m
More translations of "Krejt Ok"
Englishdj_arber
Valton Krasniqi: Top 3
See also
Comments