Advertisements

Nazmie Kasmi - Në ditën e parë të lirisë

Albanian
A A

Në ditën e parë të lirisë

1.Lufta ne qytet sa kish mbaruar
Eja, – tha nena – te dalim bashke.
Dhe une femija pas saj vrapova
Te prisja trimat partizane.
 
2. Ja atje ne shesh te qytetit
Ku lart valevitej o nje flamur
Ne krahe me mori nje partisan
Ate cast s’e harroj kurre.
 
- Refreni 2x
I putha yllin e ballit
Dhe putha une lirine
Dhe arma e ngrohur ish
Nga flake e trimerise.
Ne krahet e partizanit
Qendron femija
E ardhmja jote Shqiperi.
 
Perseritet 2x
 
Thanks!
thanked 2 times
Submitted by Yuiop75Yuiop75 on Sat, 16/01/2021 - 21:27
Added in reply to request by alfat32alfat32

 

Translations of "Në ditën e parë të ..."
Nazmie Kasmi: Top 3
Collections with "Në ditën e parë të ..."
Comments
Read about music throughout history