Jessie J - Nobody's Perfect (Albanian translation)

Albanian translation

Askush s'eshte i perkryer

Kur jam nervoze, e kam kete gje une flas shume
Nganjeher nuk mund ta mbyll dot gojen
Sikur kam nevoj ti tregoj , dikujt qe me ndegjon
Aty ku une ndihem e deshtuar,
Po, Une harroj te gjitha Pasojat, per nje minut i humbas gjitha ndjenjat,
Dhe per nje te vetmin moment, goja ime vazhdon fjalet nuk i ndalon.
 
Anjehere nuk doja te te lendoj, E di se eshte koha qe te mesoj si
Ti trajtoj ata qe dua, si dua te duhem
 
Ky eshte nje mesim i mesuar, E urrej perse te harrova dhe e di shume mire se une gabova
E di se gjithqka e bere kthehet pas, Tani une jam e lenduara
E urrej perse ende mendon , se shpresa qe kishim tashme ka vdekur
Mos me thuaj se smund te me falesh dot
sepse Askush s'eshte i perkryer, jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo, Askush s'eshte i perkryer
 
Sikur te mundja te ktheja gjithqka
Sdo e kisha kaluar at kufi kurre
Duhet ta mbaja ne mes nesh , por une shkova i tregova botes cfare ndjej oh
Tani rri e ulur dhe mendoj, me keta lote qe nga syri pikojn
Une duhet te ndryshoj nese dua te jem me ty, Do te mundohem se ste harroj
 
Anjehere nuk doja te te lendoj, E di se eshte koha qe te mesoj si
Ti trajtoj ata qe dua, si dua te duhem
 
Ky eshte nje mesim i mesuar, E urrej perse te harrova dhe e di shume mire se une gabova
E di se gjithqka e bere kthehet pas, Tani une jam e lenduara
E urrej perse ende mendon , se shpresa qe kishim tashme ka vdekur
 
Mos me thuaj se smund te me falesh dot
sepse Askush s'eshte i perkryer, jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo, Askush s'eshte i perkryer
 
Nuk jam e shenjte, jo jo aspak, por cfare bera , nuk eshte e drejte
Por te betohem se sdo ta perserise me kete
 
Nuk jam e shenjte, jo jo aspak, por cfare bera , nuk eshte e drejte
Por te betohem se sdo ta perserise me kete
 
E urrej perse te harrova dhe e di shume mire se une gabova
E di se gjithqka e bere kthehet pas, Tani une jam e lenduara
E urrej perse ende mendon , se shpresa qe kishim tashme ka vdekur
 
Mos me thuaj se smund te me falesh dot
sepse Askush s'eshte i perkryer, po po
Jo
Mos me thuaj, mos me thuaj
Smund te me falesh
Jo...
 
Submitted by altin on Fri, 09/03/2012 - 18:35
Author's comments:

I tried to make also rhyme

English

Nobody's Perfect

Comments