Advertisements

Vicarious (Albanian translation)

  • Artist: Tool
  • Song: Vicarious 11 translations
  • Translations: Albanian, Croatian, French, German, Greek, Hungarian, Persian, Serbian, Spanish, Turkish #1, #2
Albanian translationAlbanian
A A

Vezhgues

Syte nga TV,
Se tragjedia me terheq
C'do lloj shfaqe
qe te jete ndjek ,si:
"Vrarë nga burri vet
"Mbytur në oqean"
''I biri i ka shtene"
"I hodhi helm në çaj
E puthi me pas "goodbye''
Kto lloj ngjarjesh i pelqej
Derisa dikush s'vdes,kenaqesi s'gjej.
 
Mos me shih ,
Si te isha përbindësh.
Ngrysesh ne fytyrën e parë
Por me tjetren
Ngul syte si drogaxhi
Drejt e ne TV
Ngrire si mumje rri
Ndërkohe nje nëne ,
Djalin e saj mban dhe
Ndersa vdesë e sheh
Duart në qiell ngre e cirret
"Pse, oh pse?"
Sepse kam nevoje të shoh gjëra të vdesin...
Nga distanca
 
Vezhgues une,jetoj ndërsa shuhet e tere bota
Edhe ju keni nevoje ,mos genjeni pra
 
Veç pse s'e pranojme kete?
Veç pse s'e pranojme kete?
 
Nuk ndihemi rehat derisa gjaku te rrjedh lume
As trimat,as guximtaret,
E te shiturit tregimtaret
Nuk ndihemi rehat derisa gjaku te rrjedh lume
 
Kam nevojë te shoh gjërat te vdesin ...
Nga nje distance mjaft e sigurte
 
Vezhgues une,jetoj ndërsa shuhet e tere bota
Të gjithë ju ndiheni njelloj, pra ..
Veç pse s'e pranojme kete?
 
Gjaku si shi bie
Përmbyt gjithcka mbi dhe'
 
Nje pjese vampire
Nje pjese luftëtare
Mishngrënës e voyeur
Nguli sytë ne trasmetime
Këndoi vdekjes rrapellime
 
La, la, la ,la, la, la, la rena
 
Mjaft naive, me deshiren tuaj për të besuar tek engjëjt
Në zemrat e njerëzve.
Qendroni me koken mbi supe , hippy te hutuar dhe degjoni.
Ti përsëris të gjitha nga fillimi,nuk kam nge.
Universi është i ashper,i paanshem,qe te mbijetosh gllabëro.
Keshtu eshtë.Keshtu ka qenë gjithnje.
 
Të gjithë ushqehemi me tragjedi
Eshte si gjaku për vampirin.
 
Vezhgues une,jetoj ndërsa shuhet e tere bota
Me mire ty sa mua...
 
Submitted by kbixhozikbixhozi on Wed, 13/11/2013 - 13:25
Last edited by kbixhozikbixhozi on Mon, 19/05/2014 - 12:07
EnglishEnglish

Vicarious

Comments
Advertisements
Read about music throughout history