Advertisements

Yll Limani - Ty

Albanian (Gheg)
Albanian (Gheg)
A A

Ty

N'krahet e tu
E kom gjet un venin tem
Se aty kurgjo nuk dhem
Se me ty shpirti m'flen,
E n'krahet e mi
Eren tone kur e ni
Zemra mushet me dashni
Jom sigurte me ty e di
 
Po du mu rrit me ty
Un po du mu plak me ty
Ti se din
Ton jeten t'kom lyp
 
E tash qe t'kom gjete
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjete
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...
 
A ma fal
Un nuk jom
I mire me fjale
E sa here t'kom perball
Fryme nuk marr
E zemra ndal
O shpirti jem,
Gzimi yt o gzimi jem
Loti yt o loti jem
Mu mdhem kur ty t'dhem
 
Po du mu rrit me ty
Un po du mu plak me ty
Ti se din
Ton jeten t'kom lyp
 
E tash qe t'kom gjete
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjete
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...
 
Du me t'i fal syt
Qe dhe ti me kuptu
Pse per ty po m'rreh zemra
Pse ty t'du...
tash qe t'kom gjet
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjete
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...
 
Thanks!
thanked 1 time
Submitted by Adrian CordayAdrian Corday on Wed, 15/08/2018 - 19:49
Last edited by FaryFary on Mon, 14/06/2021 - 08:22

 

Yll Limani: Top 3
Comments
Read about music throughout history