Alban Skënderaj - Hapërsira e një ëndrra

Albanés

Hapërsira e një ëndrra

I mbytur ne mendime nke di perse mendoj
Perballe kam jeten time me pyet se cfare kerkoj
Ne cast nje kenge ulur ne buze po me qendron
Me troket mendiment mi zgjon
 
Kerkoj nje ender nje hapesire
Ku te shperthej ndjenjen e lire
Ku te shperthej ndjenjen e lire
 
Se kjo jete eshte e kufizuar
Dhe pa endrra ,shpresa,kenge
 
Publicado por Balkaneuro el Mar, 02/12/2008 - 15:21
Editado por última vez por CherryCrush el Sáb, 22/07/2017 - 17:27
¡Gracias!
Las traducciónes de "Hapërsira e një ..."
Alban Skënderaj: Top 3
Por favor, ayuda a traducir "Hapërsira e një ..."
Comentarios