Alban Skënderaj - Vetëm ty

Albanés

Vetëm ty

Me mire te isha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe s'me dhemb
Mbase me mire do te ishte te isha une nje mal
dielli me rrezet te me griste kemishen e bardhe
 
Edhe me mire do te ishte te isha une nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kurre te mos bien
me mire akoma do te ishte te isha une nje kenge
tinguj e nota te mbloja ne cdo vend
 
Por une e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmone me ty, ne lindje perendim
jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty une do te jem
 
Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj
 
Sikur te isha une nje cope qielli i ftohte
ne zemren tende do te vija te lundroja
edhe nje yll te isha me diellin e drite ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty
 
Ty vetem ty, ty vetem ty
Ty vetem ty, ty gjithmone ty,ty vetem ty
 
Por un e di tani cdo gje ka nje kuptim
Eshte thjesht nje ndjenje pa fund pa perendim
Tani po mund te jem dhe shkemb dhe mal dhe peme
Gjithcka per ty, per ty un do te jem
 
Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj
 
Publicado por Balkaneuro el Mar, 02/12/2008 - 15:21
Editado por última vez por CherryCrush el Sáb, 22/07/2017 - 17:25
¡Gracias!

 

Comentarios