Elvana Gjata - Vetes

Albanés

Vetes

Ditet vetem pa fjale
netet pa gjum ti fal
m' thoje zemer te kam
per ty njesoj jam
 
Vetem nje fjale do te them dhe te zhdukem ngadale
te jem me ty
ti e di se ne shpirt ty te mbaj
 
o vetem nje fjale do te them dhe do zhdukem ngadale
do ishte me mire
te me thuash nje here me fal
 
E shikon sa prane buzes tende jam
mos me ler te pres me gjate
puthme per te fundit nate
 
Publicado por Balkaneuro el Mar, 02/12/2008 - 15:22
Editado por última vez por CherryCrush el Dom, 06/09/2015 - 21:53
¡Gracias!

 

Elvana Gjata: Top 3
Comentarios