Birds (traducción al Albanés)

Publicidad
traducción al AlbanésAlbanés
A A

zogjte

te izoluar nga jasht
rete kane marre te gjith driten
nuk kam kontroll,duket se
mendimet e mia pyesin githe kohen
kur perpiqem
te jetoj pa ty
 
zogjte po bien nga majat e ndertesave
nga qielli si pika shiu
nuk ka ajer,nuk ka krenari
 
nese te qenit vetvetja eshte gabimi im
ateher preferoj te jem gabim
shpresa te kthyera ne frike
dhe un nuk mund te fluturoj me nje krah
me agimin e diellit ,un perqafoj
fort endrrat e mia dhe ja pse
 
zogjte po bien nga majat e ndertesave
nga qielli si pika shiu
nuk ka ajer,nuk ka krenari
zogjte
 
ne nje vend pa frike,pa drite hene
ne nje vend pa drit hene dhe frike
gjithcka duajane pemet ,lulet dhe pak drite dielli
gjithcka duajane pemet ,lulet dhe pak drite dielli
ku kujtimet po ndertohen dhe te vjetrat vdesin
ku dashuria nuk ka humbur
 
zogjte po bien nga majat e ndertesave
nga qielli si pika shiu
 
zogjte po bien nga majat e ndertesave
nga qielli si pika shiu
nuk ka ajer,nuk ka krenari
prandaj zogjte nuk fluturojne
 
Publicado por cetaceta el Vie, 11/11/2016 - 18:20
Agregado en respuesta a un pedido hecho por Zarina01Zarina01
Comentarios del autor:

shpresoj t'ju pelqej :)!

InglésInglés

Birds

Comentarios