Notis Sfakianakis - Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα) (traducción al Albanés)

traducción al Albanés

Dite cigane

Versiones: #1#2
Dite cigane me diell te ndrojtur
te fshehur pas reve
dite cigane me trokellitjen e patkojve
si nje kenge melankolike.
 
Shiu qe lan rruget
zemra s'mund ta duroje dhimbjen
kaq larg prej teje, jeta ime eshte bosh
jam si nje femije i frikesuar ne erresire.
 
Nate cigane me drite te zbehte
nga nje qiri qe shkrihet
nate cigane me nje enderr lakuriqe
dhe nje puthje te vrare...
 
Publicado por Translator44 el Sáb, 17/03/2012 - 02:08
Griego

Gyftissa Mera (Γύφτισσα μέρα)

Comentarios