Publicidad

Hajg Zaharjan - Kujtim i shtrenjte

Albanés
A A

Kujtim i shtrenjte

Kjo mbremje e bukur ç’me solli kaq prane
Femijerine
Shoh doren time te vogel si flutur
Ne doren e ngrohte te tij.
 
Me ne femijet plot gaz hyn ne valle
Dhe nis e kendon
Bora e bardhe sec zbriti nga malet
Dhe bredhin zbukuron.
 
- Refreni
Do te shkojne dite edhe nete
Ne vite pa mbarim
Ne cdo hap do ndjejme si nje drite
Ngrohtesine e tij.
Dhe keshtu perhere do te jete
Per gjithe brezat mbare
Dore e ngrohte e Enverit
Fjale e tij, rreze dielli
Jetes sone vec lumturi
Ajo i fal.
 
- Perserit
...............
 
¡Gracias!
thanked 4 times
Publicado por Yuiop75Yuiop75 el Jue, 25/02/2021 - 01:15
Comentarios del remitente:

pas shume vitesh i kujtohet festimi i Vitit te Ri me xhaxhin Enver

 

Las traducciónes de "Kujtim i shtrenjte"
Hajg Zaharjan: 3 más populares
Comentarios
Read about music throughout history